Policjanci zatrzymali sprawcę bójki na „Zatorzu”. To 19-letni obywatel Ukrainy.

Do 5 lat więzienia grozić będzie 19-letniemu obywatelowi Ukrainy, który w nocy z soboty na niedzielę 19 maja rzucił deską z ławki w mieszkańca Konina. 24-latek z obrażeniami głowy trafił do konińskiego szpitala, gdzie stwierdzono dość poważne obrażenia.


19-latek wraz z kolegami bawili się w klubie na osiedlu Zatorze. Kiedy wychodzili była już późna noc – około 3:00. Jeden z Ukraińców wdał się jakąś utarczkę słowną z jakimiś mężczyznami. Konflikt niestety przybrał na sile i doszło do przepychanek na środku ulicy. W pewnym momencie 19-latek z Ukrainy rzucił deską z ławki i trafił 24-latka z Konina w głowę. Ten padł natychmiast na ziemię. Przybyła na miejsce załoga karetki pogotowia zabrała mężczyznę do szpitala. Ktoś sfilmował całe zajście, a film trafił do Internetu.

We wtorek 21 maja 19-latek wraz z kolegą pojechali do Bydgoszczy, gdzie wsiadł do autobusu jadącego do Kijowa. Do celu podróży jednak nie dotarł. Został zatrzymany przez policjantów w Lublinie i trafił do policyjnego aresztu.

W środę 22 maja w Komendzie Miejskiej Policji w Koninie usłyszał zarzut uszkodzenia ciała i przyznał się do jego popełnienia. Wyraził też gotowość do dobrowolnego poddania się karze i wpłacił na rzecz zadośćuczynienia dla poszkodowanego ponad 3000 zł.

Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje do 5 lat więzienia.

Zobacz również …

(Visited 1 699 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz