POLICJANCI ZATRZYMALI PIJANEGO KIEROWCĘ AUTOBUSU SZKOLNEGO

52-letni kierowca autobusu jechał po uczniów będąc pod wpływem alkoholu. Został zatrzymany i wyeliminowany z ruchu przez policjantów z Turku w miejscowości Długa Wieś.


Kierowcę za jazdę w stanie po spożyciu alkoholu czeka odpowiedzialność przed sądem.

4 września br. rano w miejscowości  Długa Wieś  policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Turku, pełniąc służbę w patrolu motocyklowym, zatrzymali do kontroli drogowej kierującego autobusem marki Autosan. Badanie trzeźwości wykazało 0,18 i 0,17 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu, co daje ok. 0,38 promila alkoholu. Podczas kontroli w autobusie nie było dzieci. Jak ustalili policjanci kierowca jechał do miejscowości Żeronice, gdzie miał odebrać dzieci.
Policjanci zatrzymali uprawnienia do kierowania pojazdami 52-letniemu mieszkańcowi powiatu tureckiego. Za kierowaniem w stanie po użyciu alkoholu odpowie przed Sądem Rejonowym w Turku.
Policjanci prowadzą działania „Bezpieczna droga do szkoły”, których celem jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży w rejonach szkół oraz na drogach, prowadzących do szkół i placówek oświatowo-wychowawczych.
Akcja „Bezpieczna droga do szkoły” jest adresowana zarówno do dzieci, jak i do wszystkich dorosłych, w szczególności do rodziców i nauczycieli, na których ciąży obowiązek edukacyjny.
Mamo, Tato!
• dziecko naśladuje twoje zachowania, daj więc dobry przykład,
• zadbaj o to, by dziecko na drodze było widoczne dla kierujących,
• ucz i przypominaj zasady prawidłowego poruszania się po drodze,
• wyznacz dziecku jedną bezpieczną drogę z domu do szkoły/ze szkoły do domu,
• w samochodzie przewoź dziecko zgodnie z przepisami.
Nauczycielu!
• odkrywaj przed dziećmi bezpieczny świat, także w sferze ruchu drogowego,
• przez zabawę ucz dzieci zasad prawidłowego poruszania się po drodze.
Kierujący pojazdami!
• w rejonach szkół zachowajcie szczególną ostrożność, unikajcie wszelkiego działania, które mogłoby spowodować zagrożenie bezpieczeństwa lub porządku ruchu drogowego.(Visited 214 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz