POLICJANCI ZABEZPIECZYLI PONAD 100 GRAMÓW NARKOTYKÓW

Gnieźnieńscy policjanci operacyjni wspólnie z funkcjonariuszami z Czerniejewa zatrzymali 33-letniego mieszkańca Wrześni podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 100 gramów marihuany.


Za to przestępstwo ustawodawca przewidział karę do 10 lat więzienia.

22 maja br. na ulicy Wrzesińskiej w Czerniejewie funkcjonariusze operacyjni z Gniezna, wspólnie z policjantami z miejscowego komisariatu, zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Opel. Mundurowi, którzy już wcześniej podejrzewali że autem mogą być przewożone narkotyki, podczas prowadzonej interwencji wyczuli w kontrolowanym aucie charakterystyczną woń marihuany. Funkcjonariusze znaleźli za siedzeniem kierowcy woreczek foliowy z narkotykami. 33-letni mieszkaniec powiatu wrzesińskiego, kierujący autem został zatrzymany. Trafił do policyjnej izby zatrzymań.

Funkcjonariusze jeszcze tego samego dnia udali się do miejsca zamieszkania 33-latka. Tam, w trakcie przeszukania pomieszczenia gospodarczego, znaleźli pojemnik z marihuaną. Z uwagi na to, że podejrzewali, iż narkotyków może być więcej następnego dnia do miejsca zamieszkania zatrzymanego udał się również przewodnik psa służbowego ze Słupcy. W trakcie czynności ujawniono kolejne narkotyki. W sumie policjanci zabezpieczyli ponad 100 gramów marihuany.

Mężczyzna był już wcześniej notowany. Prokurator przedstawił mu zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Zastosowano wobec niego dozór policji połączony z zakazem opuszczania kraju i poręczenie majątkowe. Opisane przestępstwo zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.


(Visited 135 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz