Policjanci zabezpieczyli podrobioną chemię gospodarczą / Straty producenta to blisko 100 tysięcy złotych. [FILM]

Policjanci z Wydziału dw. z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu 7 marca br., zabezpieczyli na terenie miasta znaczne ilości podrobionej chemii gospodarczej. Straty na jakie zostali narażeni producenci to blisko 100 tysięcy złotych. Za tego typu przestępstwo zgodnie z ustawą grozi nawet 5 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału dw. z Cyberprzestępczością KWP w Poznaniu zabezpieczyli blisko 800 sztuk podrobionej chemii gospodarczej, głównie proszków i płynów do prania znanych światowych marek. Realizacja sprawy była wynikiem regularnego monitoringu działalności różnych osób i firm w sieci. Mimo pozornej anonimowości, policjanci są w stanie szybko ustalić dane osób, których zachowanie może być niezgodne z prawem.

Również w tym przypadku działalność była prowadzona za pośrednictwem portali ogłoszeniowych w Internecie. Po ustaleniu i weryfikacji niezbędnych danych, policjanci odwiedzili w Poznaniu siedzibę interesującej ich firmy. Na jej terenie zabezpieczyli kilkaset opakowań z proszkami i płynami do prania. W czynnościach towarzyszył im specjalista przeszkolony w zakresie rozpoznawania oryginalnych produktów.

Już wstępna analiza wykazała, że mamy do czynienia z podrobionym towarem. Całość została zabezpieczona. Straty producentów zostały oszacowane na blisko 100 tysięcy złotych. Jeżeli badania potwierdzą, że produkty są podrobione, właściciel firmy może usłyszeć zarzut z art. 305 Ustawy Prawo Własności Przemysłowej, za co grozi nawet 5 lat więzienia.

Maciej Święcichowski

(Visited 211 times, 1 visits today)

Leave a Reply