Eiffage Polska Budownictwo wykonawcą dwóch kolejnych etapów osiedla Botanika w Poznaniu

Firma Eiffage Polska Budownictwo podpisała kontrakt z UWI INWESTYCJE S.A. na realizację następnych dwóch etapów osiedla Botanika w Poznaniu. Budowa I i II etapu w ramach tej inwestycji przebiegła zgodnie
z harmonogramem i umową.

Realizacja III i IV etapu osiedla Botanika jest kolejnym zleceniem dla Eiffage
w ramach tej inwestycji. Etap I został oddany do użytku w II kwartale 2015 r. Obecnie trwają odbiory  II etapu. Oddanie do użytku dwóch nowych budynków powstających w ramach III i IV etapu osiedla zaplanowano na III kwartał 2018 roku.

Osiedle Botanika położone jest na os. Bolesława Śmiałego
w Poznaniu, przy ul. Księcia Mieszka I. Zaletą osiedla, często wymienianą przez samych nabywców, jest bardzo dobra lokalizacja – szybki dojazd „pestką” (Poznański Szybki Tramwaj) do centrum miasta i znajdujące się w okolicy szkoły, przedszkola, sklepy, kino i kluby fitness.

Budynki w ramach III i IV etapu zostały zaprojektowane przez biuro CDF Architekci, które współpracowało z Eiffage również przy innych realizacjach, np. budowie  Zakładu Produkcyjnego Fabryki Farmaceutycznej Curtis w Wysogotowie obok Poznania. „Staraliśmy się, aby wyróżnikiem inwestycji była również ciekawa i nowoczesna architektura, wygoda w użytkowaniu mieszkań i poruszaniu się po osiedlu oraz pięknie urządzona zieleń z dużą ilością posadzonych drzew. Sprzyja to m.in. integracji mieszkańców, aktywnie angażujących się w sprawy Botaniki.” – powiedziała Beata Borkowska, Specjalista ds. Sprzedaży mieszkań UWI Inwestycje S.A.

Na bieżąco śledzimy opinie klientów, którzy już zamieszkali na tym osiedlu lub rozważają zakup mieszkania w tej lokalizacji i bardzo cieszą nas ich pozytywne komentarze na temat terminowego oddawania kolejnych budynków do użytku. Zakup mieszkania to jedna z ważniejszych decyzji w życiu każdego z nas. Zdajemy sobie sprawę z zaufania, jakim obdarzył nas inwestor oraz jego klienci” – powiedział Seweryn Woś, Kierownik Budowy Botanika 2, 3 i 4 w Eiffage Polska Budownictwo.

III etap osiedla Botanika w liczbach:

 • Deweloper: UWI Inwestycje S.A.
 • Adres inwestycji: os. Bolesława Śmiałego 39, Poznań
 • Liczba kondygnacji: 5 nadziemnych + 1 podziemna
 • Powierzchnia całkowita: 6 556,64 m2
 • Powierzchnia użytkowa: 4 882,7 m2
 • Liczba mieszkań: 59
 • Liczba miejsc parkingowych: 60 podziemnych i 29 naziemnych
 • Planowane zakończenie prac: III kwartał 2018 r.

IV etap osiedla Botanika w liczbach:

 • Deweloper: UWI Inwestycje S.A.
 • Adres inwestycji: os. Bolesława Śmiałego 41 i przy ul. Znanieckiego 13 B i C, Poznań
 • Liczba kondygnacji: 5 nadziemnych + 1 podziemna
 • Powierzchnia całkowita: 6 618,2 m2
 • Powierzchnia użytkowa: 4 828,1 m2
 • Liczba mieszkań: 49 + budynek od ul. Znanieckiego 13B i C
 • Liczba miejsc parkingowych: 58 podziemnych i 21 naziemnych
 • Planowane zakończenie prac: III kwartał 2018 r.

UWI Inwestycje S.A. znana swoim klientom także pod wcześniejszą nazwą Unia Wspólnego Inwestowania S.A., powstała w roku 1992 z inicjatywy grupy osób będących członkami Poznańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej i oczekujących bezskutecznie w tej Spółdzielni na przydział mieszkania. Dotychczasowy nasz sukces wynika z szybkiej reakcji na zmienność warunków rynku mieszkaniowego oraz troski o funkcjonalność i koszt oferowanych mieszkań. Aktualnie UWI Inwestycje S.A. prowadzi inwestycje w Poznaniu: MALTA NOWA 2 – ul. Milczańska 22, MALTA 26 – ul. Wołkowyska 26, NOWE JAGIEŁŁY 12N – osiedle Władysława Jagiełły 12N, osiedle BOTANIKA – osiedle Bolesława Śmiałego 38-41.

Eiffage Polska Budownictwo (EPB) należy do Grupy Eiffage – jednej z największych grup budowlanych i operatorów koncesji w Europie; generalnego wykonawcy POSNANII – największego obiektu handlowego w zachodniej Polsce. EPB jest generalnym wykonawcą usług budowlanych, wyspecjalizowanym w kompleksowym budownictwie obiektów kubaturowych: biurowych, handlowych, hotelowych, mieszkaniowych, przemysłowych i sportowych. Firma posiada szerokie doświadczenie w budowie wymagających, nowatorskich i trudnych technologicznie obiektów. W ciągu 25 lat działalności w Polsce, EPB zrealizowało ponad 650 inwestycji. Do najważniejszych, nowych realizacji należą: wielofunkcyjny obiekt OVO we Wrocławiu, kompleks hotelowo-apartamentowy w Zakopanem, budynki biurowe Brema w Katowicach i Enterprise Park w Krakowie, obiekt produkcyjny dla Grupy Azoty w Tarnowie oraz konstrukcje młynów węglowych Elektrowni Jaworzno, osiedla mieszkaniowe: „Zajezdnia” i „Botanika” w Poznaniu, „Mennica Residence”, „Żoliborz Artystyczny” i „Studio Mokotów” w Warszawie.

(Visited 641 times, 1 visits today)

Leave a Reply