Niedziela to początek akcji PRĘDKOŚĆ – ZERO TOLERANCJI. – CZ. 4 – KU PRZESTRODZE [FILM]

Najbliższa niedziela to początek akcji PRĘDKOŚĆ – ZERO TOLERANCJI. Przez najbliższy tydzień kilkuset policjantów będzie konsekwentnie egzekwowało przestrzeganie przepisów dotyczących dozwolonych prędkości na wielkopolskich drogach.

Już za 2 dni tj. 19 marca rozpoczyna się na terenie województwa wielkopolskiego policyjna akcja PRĘDKOŚĆ – ZERO TOLERANCJI. Przez 3 dni na naszych stronach internetowych oraz za pośrednictwem mediów przypominaliśmy wszystkim kierowcom o kilku kluczowych elementach. Po pierwsze przedstawiliśmy dane statystyczne dotyczące stanu bezpieczeństwa w Wielkopolsce na przestrzeni ostatnich 4 lat. Kolejnego dnia można było zapoznać się ze wszystkimi aktualnymi przepisami dotyczącymi ograniczeń prędkości, obowiązującymi na polskich drogach. Ostatniego dnia zamieściliśmy dokładny taryfikator mandatów i punktów karnych, które może otrzymać kierowca za łamanie przepisów drogowych.

Przypominamy, prędkość to jedna z głównych przyczyn wszystkich zdarzeń drogowych. Każde 10km/h więcej, to wydłużona droga hamowania i mniej czasu na podjęcie skutecznego manewru w sytuacji zagrożenia.

Poniżej prezentujemy nagrania z policyjnych video rejestratorów, dokumentujące rażące przekroczenia prędkości. Tym razem jedyne konsekwencje jakie ponieśli kierowcy, to kary finansowe i punkty karne. Jednak zbyt często skutkiem takich nieodpowiedzialnych zachowań są ranni i zabici na naszych drogach.

Natomiast drugi film, który jest dostępny na fanpage wielkopolskiej Policji pokazuje, że problem nadmiernej prędkości i lekceważenia przepisów istnieje od wielu lat. Zmieniają się tylko marki samochodów i ich możliwości w rozwijaniu wysokich prędkości.

Czytaj również …

(Visited 269 times, 1 visits today)

Leave a Reply