Policjanci zabezpieczyli nielegalny towar warty blisko 300 tys. złotych

Poznańscy policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą zatrzymali dwie osoby i zabezpieczyli odzież oraz galanterię z podrobionymi znakami towarowymi. Wartość wszystkich rzeczy wyceniono na około 300 tysięcy złotych. Za handel wyrobami z zastrzeżonymi znakami towarowymi grozi kara więzienia nawet do lat 5.


Pod koniec sierpnia br. podczas działań skierowanych przeciwko nieuczciwym handlarzom, policjanci  z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu skontrolowali punkty handlowe oferujące  hurtową sprzedaż odzieży.

Z posiadanych przez funkcjonariuszy informacji wynikało, że mogą być tam oferowane towary, których wątpliwa jakość oraz niska cena mogły wskazywać na to, że naniesione na nich znaki towarowe znanych światowych producentów nie są autentyczne.  

Podczas kontroli stoisk, policjanci zabezpieczyli przedmioty posiadające nielegalnie naniesione zastrzeżone znaki towarowe znanych światowych marek o wartości ok. 300 tysięcy złotych. Jak się okazało oferowane do sprzedaży ubrania, galanteria i okulary nie miały nic wspólnego z oryginalnymi towarami.

W związku z tym przestępstwem policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn. Zgodnie z ustawą prawo własności przemysłowej za wprowadzanie do obrotu wyrobów z zastrzeżonymi znakami towarowymi grozi grzywna, kara ograniczenia wolności lub kara więzienia do lat 5.

Marta Mróz/poznan.policja.gov.pl/

(Visited 21 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz