Była nietrzeźwa, spowodowała kolizję

Policjanci z Czerniejewa prowadzą postępowanie przeciwko 35-latce, która w Dziekanowicach nie zapanowała nad autem, wyłamała bramę wjazdową do posesji, uszkodziła betonowy murek, następnie skrzynkę gazową i elewację budynku. Kierująca miała 2,5 promili alkoholu w organizmie.


Do zdarzenia doszło w środę, 22 września 2021 roku o godzinie 21:00 w Dziekanowicach.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji kierująca samochodem marki KIA Carnival, jadąc z kierunku Siemianowa w kierunku Dziekanowic, na skrzyżowaniu podczas skrętu w prawo straciła panowanie nad pojazdem, przejechała na wprost na posesję, gdzie wyłamała bramę, uszkodziła betonowy murek, a następnie uderzyła w skrzynkę gazową, uszkadzając także elewację domu.

Na szczęście, w wyniku zdarzenia nikt nie ucierpiałPo zdarzeniu kobieta oddaliła się z miejsca zdarzenia. Została zatrzymana niedługo potem przez policjantów referatu patrolowo – interwencyjnego z Gniezna.

W jej organizmie, jak wykazało przeprowadzone badanie było 2,5 promila alkoholu. 35-latka została przewieziona do szpitala na badania.

Auto, którym podróżowała zostało zabezpieczone na parkingu depozytowym

Kobieta za swoje bezmyślne zachowanie odpowie przed sądem. Grozi jej do dwóch lat więzienia i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Tak niewiele trzeba, aby doszło do tragedii. Jazda w stanie nietrzeźwości niesie za sobą nie tylko konsekwencje prawne, ale przede wszystkim ryzyko spowodowania tragicznego wypadku, którego skutki są nieodwracalne.

/gniezno.policja.gov.pl/
(Visited 304 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz