POLICJANCI Z POZNANIA I GNIEZNA ZABEZPIECZYLI KILKA TYSIĘCY PODROBIONYCH RZECZY [FILM]

Policjanci z Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, wspólnie z funkcjonariuszami z Gniezna zajmującymi się przestępczością gospodarczą, zabezpieczyli kilka tysięcy sztuk podrobionych rzeczy. Straty jakie mogły ponieść firmy, produkujące oryginały, mogły wynieść nawet 200 tys. zł.
Osoby odpowiedzialne za ten proceder usłyszały zarzuty z ustawy prawo własności przemysłowej.


Za to przestępstwo grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Na początku sierpnia, policjanci z Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu uzyskali informację, że na portalach ogłoszeniowych w sieci sprzedawane są podrobione rzeczy znanych, światowych marek. Szybko ustalili, że sklep internetowy jest prowadzony w Gnieźnie, a rzeczy sprzedawane są zarówno przez Internet, jak i stacjonarnie.

Funkcjonariusze w Poznania i Gniezna natychmiast podjęli wspólne działania i już po kilku dniach ustalili dokładny adres punkt, gdzie sprzedawano podróbki. Dokonali kontroli wytypowanych dwóch sklepów, a ich ustalenia okazały się prawidłowe. Policjanci zabezpieczyli kilka tysięcy rzeczy: odzież, obuwie, torebki, okulary z podrobionymi zastrzeżonymi znakami towarowymi. Straty, jakie mogły ponieść firmy produkujące rzeczy mogły wynieść nawet 200 tys. zł.

Osoby odpowiedzialne za handel podróbkami usłyszały zarzuty z ustawy o własności przemysłowej. Grozi im nawet do 5 lat więzienia. 

(Visited 249 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz