Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu zatrzymali oszusta. Oszukał na prawie 340 tysięcy złotych

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu zatrzymali oszusta, który podpisywał fikcyjne umowy! Popełnił kilkadziesiąt oszustw na łączną kwotę blisko 340 tysięcy złotych.

W kwietniu 2016 roku do Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu wpłynęło zawiadomienie o oszustwach popełnionych na rzecz jednej z prężniej działających firm na terenie powiatu nowotomyskiego, która od pewnego czasu otrzymywała do zapłacenia wysokie rachunki.  Sprawą zajęli się policjanci zajmujący się przestępczością gospodarczą, którzy szczegółowo przeanalizowali sposób działania przestępcy.

Wszystkie tropy doprowadziły śledczych na początku marca tego roku do 45-letniego mieszkańca powiatu nowotomyskiego, który prowadził własną działalność gospodarczą, świadczącą usługi telekomunikacyjne.

Był to strzał w dziesiątkę. Okazało się bowiem, że mężczyzna ten najzwyczajniej w świecie wykorzystał zaufanie właścicieli firmy, z którymi współpracował od dłuższego czasu. Oprócz umów, które były konieczne do funkcjonowania przedsiębiorstwa, 45-letni oszust tworzył również fikcyjne. Łącznie powstało aż 60 nowych umów, a 15 zostało dodatkowo aneksowanych. Do każdej z nich mężczyzna zamawiał drogie sprzęty. Nie tylko telefony komórkowe znanych marek ale również tablety, sprzęty muzyczne czy konsole do gier. Następnie otrzymane towary sprzedawał za pośrednictwem komisów, a otrzymane pieniądze wykorzystywał na codzienne wydatki.

Łącznie 45-letni mieszkaniec powiatu nowotomyskiego usłyszał 75 zarzutów, do których się przyznał. Poddał się również dobrowolnie karze 2 lat więzienia z warunkowym jej zawieszeniem na okres 5 lat oraz zobowiązaniu naprawienia szkody. Straty powstałe w wyniku jego działania sięgnęły blisko 340 tysięcy złotych.

(Visited 972 times, 1 visits today)

Leave a Reply