POLICYJNY POŚCIG ZA DILEREM NARKOTYKÓW

W ręce gostyńskich kryminalnych wpadł mężczyzna, który posiadał znaczną ilość narkotyków. Podejrzany został zatrzymany w pościgu na terenie Leszna przez miejscowych policjantów. Za tego typu przestępstwo grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu od jakiegoś czasu przyglądali się mieszkańcowi Leszna, którego podejrzewali o handel narkotykami.  Śledczy prowadzili działania operacyjne, zbierali informacje z których wynikało, że jest dostawcą substancji narkotycznych na gostyński rynek.

Podczas prowadzonych przez nich czynności na drodze krajowej K-12 pomiędzy Gostyniem, a Lesznem zauważyli jadący samochód marki Rover, którym kierował mężczyzna podejrzewany o handel narkotykami. Pojazd postanowili zatrzymać do kontroli , jednak w momencie, gdy się z nim zrównali i dali znak do zatrzymania, gwałtownie przyspieszył. Nie chciał się zatrzymać, a w pewnym momencie próbował nawet zepchnąć ścigający go radiowóz. Gdy do pościgu przyłączył się drugi pojazd służbowy, uciekinier zaczął wyrzucać z pojazdu woreczki z zawartością białego proszku. Desperat jechał szybko nie zważając na innych uczestników ruchu, zajeżdżał drogę, wyprzedzał na „trzeciego”. Wtedy policjanci postanowili jechać za nim w takiej odległości, aby nie stracić go z pola widzenia. Jednocześnie drogą radiową powiadomili o pościgu dyżurnego leszczyńskiej jednostki, który wysłał w ten rejon wsparcie. Mężczyzna na obrzeżach Leszna wjechał do lasu, gdzie porzucił pojazd i dalej uciekał pieszo. Wsiadł nawet  do autobusu komunikacji miejskiej, ale chwilę później został zatrzymany przez miejscowych policjantów.

Śledczy zabezpieczyli łącznie 1,5 kg amfetaminy, którą posiadał przy sobie 32-letni mieszkaniec Leszna. Mężczyzna usłyszał już zarzut posiadania znacznej ilości substancji psychotropowej. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Dzisiaj Komenda Powiatowa Policji w Gostyniu skieruje wniosek do miejscowej prokuratury o wystąpienie do sądu w sprawie zastosowania środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu.

Sprawa ma charakter rozwojowy i możliwe są kolejne zatrzymania.

(Visited 485 times, 1 visits today)

Leave a Reply