Policjanci ustalili sprawców serii kradzieży papierosów

Do pięciu lat w więzieniu będą mogli spędzić dwaj mieszkańcy Konina w wieku 23 lat, którzy na początku listopada dokonali kilku zuchwałych kradzieży sklepowych. Ich łupem padały przede wszystkim papierosy,


ale czasami sięgali też po alkohol. Podobny zarzutu usłyszał też kierowca, który ich woził.

W pierwszej dekadzie października dwóch mieszkańców Konina postanowiło w prosty sposób zarobić nieco pieniędzy. Wpadli na pomysł, żeby kraść większe ilości papierosów ze sklepów czy stacji benzynowych. Sposób wymyślili niezbyt wyszukany. Po prostu prosili sprzedawców o podawanie papierosów po kilka „wagoników”, a potem uciekali z nimi.

W ten sposób okradli sześć sklepów w Koninie (w tym dwa na mniejszą wartość), dwa sklepy w gminie Rychwał i jeden w gminie Stare Miasto. Straty w czterech konińskich sklepach oszacowano na blisko 3600 zł, w okolicach Starego Miasta na prawie 900 zł, a w gminie Rychwał na ponad 1300 zł. Policjanci udowodnili im jeszcze dwie kradzieże papierosów i alkoholu na mniejsze kwoty, a także kradzież starego roweru z piwnicy w bloku w Koninie.

Jeden z 23-latków usłyszał już zarzuty kradzieży, do których się przyznał. Personalia drugiego są już znane policjantom, a jego zatrzymanie jest kwestią czasu. Podobny zarzut usłyszał też 26-letni mieszkaniec Konina, który woził dwóch pozostałych do sklepów. On jednak nie przyznał się do winy.

Grozi im do pięciu lat więzienia.
(Visited 276 times, 1 visits today)

Leave a Reply