POLICJANCI POMOGLI ŻEGLARZOM. Przewrócony jacht, 4 osoby w potrzebie.

Funkcjonariusze z Komisariatu Wodnego Policji w Poznaniu, 21 czerwca br.r podczas służby na Jeziorze Kierskim, zauważyli przewrócony jacht i 4 osoby w potrzebie. Natychmiast podpłynęli policyjną łodzią i udzielili niezbędnej pomocy. Na szczęście nikomu nic się nie stało.


Policjanci z Komisariatu Wodnego w Poznaniu są dobrze przygotowani do sezonu. Na bieżąco monitorują jeziora, dbając o bezpieczeństwo osób korzystających z uroków wypoczynku pod żaglami. Podczas służby na Jeziorze Kierskim 21 czerwca br. zauważyli przewrócony jacht. W jego pobliżu, w wodzie, czterech mężczyzn próbowało bezskutecznie opanować sytuację. Funkcjonariusze błyskawicznie podpłynęli do wywróconej jednostki, by udzielić niezbędnej pomocy. Podjęli żeglarzy na pokład swojej łodzi i wspólnymi siłami postawili przewróconą żaglówkę, po czym odholowali ją do przystani. Żaden z żeglarzy nie potrzebował pomocy medycznej.

Policja apeluje o rozwagę i ostrożność podczas korzystania z wypoczynku na wodzie. Pamiętajmy, by właściwie oceniać swoją wiedzę i umiejętności. Uważajmy na szybko zmieniające się warunki pogodowe takie jak burza lub nagłe podmuchy wiatru. Kolejna rzecz to posiadanie obowiązkowego wyposażenia ratunkowego – kamizelek asekuracyjnych i koła ratunkowego, które naprawdę mogą nam uratować życie w kryzysowej sytuacji. Policjanci będą na bieżąco sprawdzać tego typu akcesoria, a także trzeźwość sterników i innych użytkowników jednostek pływających. Dbajmy o własne bezpieczeństwo!(Visited 118 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz