Policjanci otrzymali narkotesty

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim dzięki wsparciu działającej przy Staroście Ostrowskim Komisji Bezpieczeństwa i Porządku otrzymali skuteczne „narzędzie” do walki z przestępczością narkotykową. Wicestarosta Ostrowski Roman Pacholczyk przekazał


p.o. Komendanta Powiatowego w Ostrowie Wielkopolskim mł. insp. Piotrowi Wilkowskiemu kilkadziesiąt narkotestów, które służą do identyfikacji środków odurzających i substancji psychotropowych.

Każdego roku Komisja Bezpieczeństwa i Porządku pod przewodnictwem Starosty Ostrowskiego przeznacza pulę kilku tysięcy złotych na zakup narkotestów na rzecz Policji. 29 listopada 2017 r. Wicestarosta Ostrowski Roman Pacholczyk przekazał p.o. Komendanta Powiatowego Policji mł. insp. Piotrowi Wilkowskiemu 45 opakowań testów wraz z zestawem do przeprowadzenia badania.

Te specjalistyczne urządzenia są bardzo ważnym narzędziem w codziennej pracy policjantów, a ich użycie będzie miało duży wpływ na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców naszego miasta i powiatu. Narkotestery m. in. wykorzystywane są przez Policję do badania kierowców, w stosunku do których istnieje przypuszczenie, że prowadzą pojazdy pod wpływem środków odurzających i substancji psychotropowych. Przekazane testy wykorzystane będą również dla potrzeb profilaktyki i kontroli osób podejrzewanych o przyjmowanie narkotyków. Te proste w obsłudze urządzenia, w zaledwie kilka minut potwierdzają obecność narkotyków w organizmie badanego.

Na zakup narkotestów z budżetu Powiatu Ostrowskiego wydano kwotę 3 tysięcy złotych.

Innym, realizowanym co roku przez Komisję Bezpieczeństwa i Porządku zadaniem jest zakup odblaskowych breloków i kamizelek, które rozdawane są na różnego rodzaju spotkaniach dzieciom i rowerzystom. Jak podkreśla Komendant Policji, funkcjonariusze chętnie włączają się w akcje związane z odblaskami, ponieważ posiadanie elementu odblaskowego, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, znacząco poprawia widoczność pieszych i rowerzystów na drodze.

Także w tym roku Komisja Bezpieczeństwa i Porządku Starosty Ostrowskiego przekazała ostrowskim policjantom nowy sprzęt szkoleniowy o wartości 10 tysięcy złotych: fantom do ćwiczeń z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej oraz zestaw treningowy do ćwiczeń ogólnorozwojowych służący zarówno funkcjonariuszom, jak i osobom biorącym udział w szkoleniach z samoobrony.



This slideshow requires JavaScript.




(Visited 411 times, 1 visits today)

Leave a Reply