Św. Mikołaj zamieszkał w DELI Parku [FILM]

Tam najlepiej można odnaleźć zapach, smak i magię Świąt Bożego Narodzenia. Niewielka miejscowość Rosnkówko w Wielkopolsce pod Poznaniem już  po raz czwarty, zmieniła się w rozświetloną, jedyną w swoim rodzaju Świąteczną Krainę.

W DELI Parku, parku edukacyjno-rozrywkowym, w Rosnówku powstała Świąteczna Kraina. Ponad 6 hektarów zostało zmienionych w świat baśni oświetlony przez 3 miliony światełek, o kolejne 0,5 mln więcej niż w zeszłym roku.


Przez cały grudzień i karanawał w DELI Parku zamieszka św. Mikołaj, który będzie spotykał się z dziećmi. Oczywiście nie zabraknie wielkich sań ciągniętych przez renifery z Rudolfem Czerwononosym na czele. Dzieci oprowadzać będą elfy. Pachnieć będzie piernikami. Będzie też okazja do nucenia i śpiewania piosenk bożonarodzeniowych i kolęd.

Przygotowywane są specjalne dekoracje, jakich nie ma żadne miasto w Polsce. Gigantyczne, wspaniale odzobione choinki, anioły, bałwanki, misie polarne, kula ziemska i wiele wiele więcej. Nawet wiatrak i fontanna staną się niezwykłe.

Będzie też można wybrać się na wyprawę do podniebnej EKO-Wioski i przechadzać się w powietrzu między drzewami na wysokości 5 metrów nad ziemią oświetlonymi szlakami. Park specjalnie będzie czynny do godz. 20:00 (ka

sy czynne do 19:00), by każdy mógł odwiedzić go po zmroku, kiedy będzie widoczna iluminacja w pełnej krasie.

Dzieci będą mogły wziąć udział warsztatach kulinarnych m.in. pieczenia pierników, z elfami robić będą kartki świąteczne i ozdoby.

Św. Mikołaj zamieszka w specjalnej komnacie, gdzie przyjmować będzie dzieci. Na ogromnym biurku spocznie przywieziona przez niego księga grzecznych dzieci. Jeżeli kogoś w niej zabraknie, będzie się mógł dopisać.

Na terenie DELI Parku uruchomiona zostanie, jak co roku,  specjalna mikołajowa poczta. Każdy list wrzucony tam do skrzynki trafi do rąk świętego  i jest duża szansa, że marzenia zostaną spełnione.

Przygotowany jest również wiele dodatkowych atrakcji dla odwiedzających: spektakle teatralne, wspólne czytanie bajek i baśni, poznawanie tradycji świątecznych.

2 grudnia odbyło się wielkie uroczyste  odpalenie Świątecznnej Krainy w DELI Parku w Rosnówku. Było wiele emocji i dodatkowych atrakcji, jak np. warsztaty piernikowe z Eweliną Stanek, uczestniczką programu Master Chef. Przy różnych okazjąch lubimy pomagać, dlatego 9 grudnia przyjedzie do DELI Parku, kolejny raz krwiobus na akcję poboru krwi.


(Visited 1 818 times, 1 visits today)

Leave a Reply