Policjanci na rekolekcjach w kolskiej Farze

Kolscy policjanci na zaproszenie księdza Józefa Wronkiewicza – kapelana kolskich funkcjonariuszy, wzięli po raz kolejny udział w rekolekcjach wielkopolskich. Mundurowi rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie w ruchu drogowym i zagrożeniach wynikających z niewłaściwego korzystania z Internetu.


Wielkopostne rekolekcje na stałe wpisały się już w kalendarz policyjnych spotkań z dziećmi i młodzieżą. 19 marca br., policjanci w kolskiej Farze mówili o bezpieczeństwie. Najmłodszym funkcjonariusze przekazali szereg ważnych informacji dotyczących bezpiecznego poruszania się po drodze. Wskazali jak należy zachować się na drodze, aby nie łamać przepisów i dlaczego tak ważne jest noszenie odblaskowych elementów odzieży. Przypomnieli również ważne numery alarmowe.

Na spotkaniu ze starszymi uczniami, policjanci omówili zagrożenia wynikające z nieostrożnego korzystania z Internetu. Stróże prawa uświadamiali młodzież, że komputer oraz telefon komórkowy to pożyteczne wynalazki, z których obecnie korzystają wszyscy, a Internet stanowi skarbnicę wiedzy i informacji. Należy jednak pamiętać, że wykorzystywany w sposób niewłaściwy, może wyrządzić sporo krzywdy.

Zarówno dzieci, jak i młodzież słuchała z zainteresowaniem tego co mieli do przekazania policjanci. Najmłodsi brali też czynny udział w dyskusji i chętnie odpowiadali na zadawane pytania.

Wartym podkreślenia jest fakt, że tego typu wielkopostne spotkanie w ramach rekolekcji, kolscy stróże prawa zrealizowali już po raz siedemnasty.
Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.
 

(Visited 95 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz