POLICJANCI NA FESTYNIE CHARYTATYWNYM

Policjanci z Szamotuł wspólnie maskotką wielkopolskiej Policji wzięli udział w festynie charytatywnym „DZIEŃ MOCY DLA POMOCY”. Podczas imprezy zbierano fundusze na operację serca niespełna trzyletniej Marcelinki. Satysfakcja jaką daje niesienie pomocy innym sprawia, że mundurowi chętnie włączają się w organizację imprez charytatywnych.W minioną niedzielę, 24 marca w szamotulskiej  Hali Wacław, odbył się festyn połączony z licytacją, maratonem zumby i wieloma innymi atrakcjami. Cel był jeden – zebrać jak najwięcej środków na operację małej Marcelinki,  która urodziła się  bez lewej komory serca. Jedyną szansą dla dziewczynki jest bardzo kosztowna operacja w Niemczech.

W festynie uczestniczyli policjanci z  maskotką wielkopolskiej Policji, Sierżantem Pyrkiem. Żywa maskotka naszej formacji oblegana była przez dzieci do wspólnych zdjęć. Funkcjonariusze przygotowali profilaktyczne stoisko, przy którym rozmawiali z uczestnikami festynu głównie na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa na drodze. Najmłodsi mogli wykonać kolorowanki profilaktyczne o tematyce bezpieczeństwa, ci starsi natomiast chętnie odpowiadali na pytania dotyczące podstawowych zasad bezpieczeństwa na drodze. Dzieci miały także okazję do poćwiczenia prawidłowego przejścia przez przejście dla pieszych. W zamian za odpowiedzi i pochylenie się nad przedmiotową tematyką, uczestnicy otrzymywali od funkcjonariuszy odblaski, kamizelki odblaskowe lub profilaktyczne książeczki i elementarze.

Dla dorosłych przygotowano różne ulotki, między innymi promujące zawód policjanta, przestrzegające przed zażywaniem substancji psychoaktywnych oraz dotyczące przeciwdziałania przemocy domowej, czy też oszustw. Odwiedzający stoisko mogli także porozmawiać z policjantami na temat wykonywanego przez nich zawodu i dowiedzieć się jakie są warunki przyjęć do służby w Policji.

szamotuly.policja.gov.pl

(Visited 82 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz