POLICJA – PODSUMOWANIE DŁUGIEGO WEEKENDU NA WIELKOPOLSKICH DROGACH

Policjanci z Wielkopolski podsumowali działania prowadzone w ramach długiego, majowego weekendu. W trakcie 6 dni na drogach województwa pracowało ponad 2100 policjantów ruch drogowego i blisko 3500 funkcjonariuszy z innych wydziałów. Dbali o bezpieczeństwo na drogach i dyscyplinowali kierowców, którzy stanowili zagrożenie dla innych podróżujących.

Poniżej przedstawiamy szczegółowe statystyki dotyczące policyjnej służby podczas całego, długiego weekendu w dniach od 28.04 do 3.05. Niepokojącym jest fakt, że 150 kierowców wsiadło za kierownicę pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka. Każdy z nich to potencjalny sprawca poważnego zdarzenia drogowego.

Jednocześnie przypominamy, że część osób będzie wracała z majówki dopiero w niedzielę. Również tego dnia można spodziewać się na drogach wzmożonych kontroli tak, by każdy mógł bezpiecznie wrócić do domu. Zadbajmy o własne bezpieczeństwo, nie wyjeżdżajmy na ostatnią chwilę i pod żadnym pozorem nie wybierajmy się w podróż pod wpływem alkoholu.

(Visited 322 times, 1 visits today)

Leave a Reply