POLAGRA 2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski odwiedził ekspozycję targów [ZDJĘCIA, FILM]

Targi POLAGRA 2020 – inaczej, ale bezpiecznie

Tegoroczne spotkanie branży spożywczej w Poznaniu odbywa się w dniach 28 – 30 września . To pierwsze i jedno z zaledwie kilku wydarzeń biznesowych, które w tym roku zintegruje branżę spożywczą i sektor HoReCa.

POLAGRA od wielu lat stanowi miejsce prezentacji technologii spożywczych, żywności, a także rozwiązań dla sektora gastronomicznego. W tym duchu przygotowywana jest również ekspozycja 2020.

– Z dniem przywrócenia przez rząd możliwości organizacji targów nasze prace nabrały tempa. Ciągle trwa akwizycja wystawców, co w tym roku, z wiadomych względów, nie jest dla nas łatwym zadaniem. Niemniej jednak mogę zapewnić, że jako organizatorzy targów podjęliśmy szereg działań mających na celu stworzenie bezpiecznej przestrzeni biznesowej – komentuje Dariusz Wawrzyniak, dyrektor grupy produktów.

Zaufanie w tym względzie wykazało m.in. Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, które targi POLAGRA uznało za odpowiednie miejsce na spotkanie ministrów rolnictwa Grupy Wyszehradzkiej oraz Bułgarii, Chorwacji, Estonii, Litwy, Łotwy, Rumunii i Słowenii. Potencjał wydarzenia doceniły także inne organizacje i stowarzyszenie branżowe – podczas targów odbędą się również Eliminacje Krajowe WorldSkills Poland 2020 oraz druga edycja konkursu Master Baker. POLAGRA została także uwzględniona w kampanii informacyjnej na temat mięsa drobiowego w UE prowadzonej pod hasłem „To jest nasz drób! Wysoka jakość – europejska gwarancja”. Na stoisku organizatorów planowane są m.in. pokazy kulinarne ambasadorów kampanii: Sebastiana Krauzowicza i Cristiny Catese.

Tegoroczna edycja targów jest także odpowiednim miejscem do czerpania aktualnej wiedzy, ponieważ program wydarzeń jak zawsze podąża za aktualnymi wyzwaniami stawianymi przed branżą. Goście POLAGRY  mogą m.in. wziąć udział w szkoleniu na temat trendów i obowiązków prawnych w oznakowaniu żywności oraz w spotkaniu dotyczącym rozwijania biznesu spożywczego w sieci.  Po raz szósty odbywa się także Hotel Investors Meeting, w tym roku pod hasłem „Biznes hotelarski w opałach”. Nie zabraknie też warsztatów dla szefów kuchni.

POLAGRA 2020 odbywa się w nowych warunkach sanitarnych opracowanych w oparciu o pracę specjalistów i wytyczne Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Przy wejściach na tereny targowe zamontowane zostały m.in. kamery termowizyjne mierzące temperaturę ciała osób biorących udział w wydarzeniu. Przestrzenie dla wystawców i zwiedzających aranżowane są tak, aby można było zachować odpowiedni dystans. Dezynfekowane są na bieżąco często dotykane elementy infrastruktury. Z punktu widzenia zwiedzających targi na pewno kluczową informacją jest to, że sprzedaż biletów odbywa się wyłącznie online.

– Konieczność tworzenia efektywnych i adekwatnych do sytuacji rozwiązań jest częścią naszej pracy, niezależnie od okoliczności jakie niesie rzeczywistość. Tak też stało się w przypadku wydarzeń targowych w roku 2020. Jesteśmy w pełni przygotowani na realizację spotkań branży w nowych standardach – bezpiecznych dla wszystkich odwiedzających Targi. –komentuje Filip Bittner, wiceprezes zarządu Grupy MTP.

Minister Rolnictwa odwiedził targi POLAGRA

Po zakończeniu obrad nt. WPR Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi – Jan Krzysztof Ardanowski odwiedził ekspozycję targów POLAGRA.

Tegoroczna edycja kluczowego w Polsce spotkania branży spożywczej i gastronomicznej – targów POLAGRA w Poznaniu stała się areną ważnych rozmów na temat przyszłości rolnictwa w Europie. O tym rozmawiało dzisiaj 11 ministrów rolnictwa: 4 ministrów państw Grupy Wyszehradzkiej – Polski, Węgier, Czech i Słowacji, a także ministrowie: Bułgarii, Chorwacji, Estonii, Litwy, Łotwy, Rumunii, Słowenii.

Po obradach i kończącej je konferencji prasowej Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi – Jan Krzysztof Ardanowski zwiedził targową ekspozycję. Spotkał się m.in. z przedstawicielami Krajowej Spółki Cukrowej, Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej Końskie, firmy Instanta oraz Agrármarketing Centrum z Węgier.

Minister Rolnictwa pojawił się także w strefie konkursowej Worldskills Poland, na której w dniu dzisiejszym o zwycięstwo i możliwość reprezentowania Polski na mistrzostwach EuroSkills Szanghaj 2021 walczyli dziś młodzi cukiernicy.

(Visited 392 times, 1 visits today)

Leave a Reply