PÓŁ KILOMETRA W SEKUNDĘ? Rekordy litewskiego przewoźnika na autostradzie A2

23 lutego 2018 roku na autostradzie A2 na parkingu za punktem poboru opłat w Gołuskach został zatrzymany do kontroli drogowej samochód ciężarowy wraz z naczepą należący do litewskiego przewoźnika. Kierowca nie rejestrował faktu prowadzenia pojazdu.
Właściciel firmy i zarazem kierowca prowadził zespół pojazdów z Niemiec do Litwy, wykonując międzynarodowy zarobkowy przewóz drogowy rzeczy zgodnie z okazanym wypisem z licencji. Podczas szczegółowej kontroli zainstalowanego w pojeździe tachografu analogowego wraz z impulsatorem skrzyni biegów, stwierdzono nierejestrowanie aktywności kierowcy w postaci prowadzenia pojazdu na odcinku autostrady A2 Torzym – Konarzewo. Zgodnie z mapą odległość pomiędzy tymi punktami wynosi około 100 kilometrów. Z danych zapisanych na wykresówce z tachografu analogowego wynikało, że kierowca prowadził pojazd tylko przez trzy minuty i przejechał około 100 kilometrów. Gdyby tak było w rzeczywistości, to musiałby robić dystans około pół kilometra w sekundę!
Za nierejestrowanie aktywności kierowcy zostało wszczęte wobec przewoźnika postępowanie administracyjne na kwotę 5 tysięcy złotych. Dodatkowo kierowca (właściciel) otrzymał mandat karny 2 tysiące złotych.(Visited 2 679 times, 1 visits today)

Leave a Reply