Pojadą na praktyki do Włoch

Pod koniec listopada 18 osobowa grupa uczniów z Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie wyjedzie na trzytygodniowy staż zagraniczny do Włoch. A wszystko w ramach Projektu „Aktywność dla Rozwoju” współfinansowanego ze środków unijnego Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Dzięki temu będą mieli okazję zobaczyć, jak funkcjonuje rynek gastronomiczno-hotelarski w jednym z najatrakcyjniejszych pod względem turystycznym państw świata.


To nie będzie pierwszy wyjazd na zagraniczny staż do Włoch dla młodzieży z pleszewskiego Centrum. Od wielu już lat uczniowie zdobywają nowe umiejętności na praktykach w miejscowości Spoleto, która znajduje się w malowniczym regionie Umbria. W zależności od danego projektu są to albo uczniowie aktualnie uczący się w szkole, albo absolwenci CKiW. Zanim jednak wyjadą – wszystkie 18 osób czeka przygotowanie językowo-kulturowo-pedagogiczne, które będzie trwało łącznie 90 godzin.

Tym razem na staż wyjadą uczniowie naszej placówki. Przez trzy tygodnie będą uczyli się nie tylko nowych postaw i nowych metod pracy w tamtejszych hotelach i restauracjach oraz konfrontowali teorię z praktyką w realiach zagranicznej firmy, ale będą też m.in. zdobywali cenne doświadczenia międzykulturowe i pogłębiali umiejętności językowe.- wyjaśnia Ewa Wawroska, koordynator projektu z ramienia CKiW. Jednak nie samymi praktykami uczniowie będą żyli.

Staż we Włoszech to nie tylko nauka zawodu i języka. W programie pobytu znalazły się również wycieczki m.in. do Rzymu, Watykanu i Asyżu. To doskonała okazja do poznania włoskiej kultury i zabytków słynących na całym świecie. Warto podkreślić, że dla wielu uczestników naszego Centrum to często pierwsza okazja do wyjazdu poza granice Polski. – dodaje Sylwia Kordylas, zastępca dyrektora Centrum.

Uczniowie do kraju wrócą 14 grudnia, z kolei w nowym roku -tym razem na trzymiesięczny staż wyjedzie 19 absolwentów placówki.

(Visited 51 times, 1 visits today)

Leave a Reply