Podziękowania za akcję w Libanie dla USAR POLAND od MSWiA i Komendanta Głównego PSP

14 października 2020 roku w imieniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Kamińskiego oraz komendanta głównego PSP nadbryg.


Andrzeja Bartkowiaka zostały przekazane podziękowania dla członków międzynarodowej grupy USAR POLAND, którzy prowadzili działania ratownicze w Libanie, po tragicznym w skutkach wybuchu w porcie w Bejrucie, do którego doszło 4 sierpnia br.

Listy gratulacyjne przekazał zastępca wielkopolskiego komendanta wojewódzkiego PSP bryg. Jarosław Zamelczyk wraz z pełniącym obowiązki zastępcy komendanta miejskiego PSP w Poznaniu st. kpt. Radosławem Hurnikiem i Dowódcą Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 4 bryg. Jarosławem Kuśmirkiem.

Ze wględu na panującą pandemię, która uniemożliwiła stawienie się wszystkich członków grupy na uroczystą zbiórke, podziękowania  odebrali strażacy pełniący w dniu dzisiejszym służbę. Pozostałym funcjonariuszom, którzy uczestniczyli w działaniach w Libanie,  listy gratulacyjne  zostaną przekazane w terminie późniejszym. 

Z Poznania do Libanu wyleciało 11 strażaków, którzy są członkami Specjalistycznej Grupy Poszukiwawczo – Ratowniczej, a tym samym Grupy USAR POLAND. Ich zdecydowana postawa, wielkie zaangażowanie oraz dyspozycyjność zasługują na wyrazy szerokiego uznania i podziękowania.

Gratulujemy kolegom i życzymy wielu sukcesów.

Opracował/zdjęcie: mł. bryg. Lucyna Rudzińska

Komenda Wojewódzka PSP w Poznaniu

(Visited 49 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz