Podrobione papierosy nie trafiły na rynek

Wągrowieccy policjanci współdziałając z funkcjonariuszami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, zatrzymali mieszkańca Mieściska i zabezpieczyli podrobione papierosy znanych marek, nie opatrzone polskimi znakami akcyzy


Średnia cena papierosów sięga 15 złotych za paczkę, stąd niektórzy decydują się na ich zakup z nielegalnego źródła. Chęć zaoszczędzenia kilku złotych przez osoby uzależnione od nałogów, skłania innych do wykorzystania tej sytuacji i dorobienia się poprzez przestępcze działanie. Zazwyczaj różnica z tytułu nieopłacenia cła, podatku akcyzowego i podatku VAT traktowana jest jako dochód pozostający w ręku przestępców.

Policjanci zapobiegają tego typu praktykom. W ubiegłym tygodniu zatrzymali mieszkańca Mieściska, który posiadał dużą ilość podrobionych papierosów. Policjanci zabezpieczyli łącznie 42720 sztuk papierosów, których opakowania przypominały jedną z popularnych marek. Wyroby te nie były opatrzone polskimi znakami akcyzy.

W sprawie wszczęto postępowanie w związku z narażeniem Skarbu Państwa na poprzez uszczuplenie podatkowe. Za przechowywanie wyrobów nieoznaczonych polskimi znakami akcyzy, grozi wysoka grzywna, a nawet kara 3 lat pozbawienia wolności.

Zobacz również …

(Visited 409 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz