Podmienił kluczyki i ukradł BMW

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który ukradł samochód podmieniając kluczyki podczas oglądania auta przeznaczonego na sprzedaż. 24-letni mieszkaniec powiatu kolskiego usłyszał już zarzuty i za swoje czyny odpowie przed sądem, za które grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.


4 lutego br.  24-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu kolskiego odpowiedział na ogłoszenie sprzedaży samochodu marki BMW i przyjechał do Turku go obejrzeć. W trakcie oglądania samochodu podmienił kluczyk i poinformował sprzedającego że jest zainteresowany kupnem, ale musi wypłacić pieniądze. Oddalił się, ale po chwili wrócił i odjechał wcześniej oglądanym samochodem.

Kilka godzin później po informacjach przekazanych przez kryminalnych z komendy w Turku policjantom z Koła, 24-latek został zatrzymany na terenie Koła przez tamtejszych funkcjonariuszy i osadzony do wyjaśnienia w policyjnym areszcie. Samochód został odzyskany. Podejrzany usłyszał już zarzut kradzieży z włamaniem do samochodu wartości 9 tys. Policjanci dodatkowo przedstawili mu zarzut niestosowania się do zakazu kierowania pojazdami z uwagi na orzeczony i obowiązujący zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi do 2024 roku. Mężczyzna w przeszłości był już wielokrotnie karany za łamanie tego zakazu.

Teraz za swóje czyny odpowie przez sądem, za które grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Mateusz Latuszewski/MŚ

(Visited 107 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz