Pleszewskie Centrum OHP pomaga szpitalowi

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie  wyszło na przeciw służbie medycznej z pleszewskiego szpitala, która na co dzień walczy z koronawirusem.  Placówka oddała bowiem do dyspozycji m.in. lekarzom, pielęgniarkom i ratownikom medycznym hotel „Pod Plantami”. Tam personel będzie mógł odpocząć przed kolejnymi dyżurami w szpitalu. Całą akcję koordynuje pleszewskie starostwo, któremu podlega Pleszewskie Centrum Medyczne.


Hotel „Pod Plantami” należący do CKIW OHP w Pleszewie dysponuje kilkudziesięcioma  miejscami  noclegowymi. Pokoje są wyposażone w oddzielne łazienki, telewizory, telefony i dostęp do internetu. To doskonałe warunki do tego, aby medycy mogli zregenerować swoje siły.
 
 – Chcemy  w tych trudnych chwilach wesprzeć personel  z Pleszewskiego Centrum Medycznego, bo wszyscy wiemy, z jakimi problemami się dzisiaj mierzy. Decyzja była o tyle prosta, że dysponujemy odpowiednimi warunkami i bazą noclegową, którą możemy udostępnić na czas trwania pandemii.– tłumaczy  Żaneta Pawlak, kierownik Internatu.
 
Pandemia koronawirusa objęła cały kraj. Codziennie rośnie liczba osób zakażonych, którzy potrzebują pomocy medyków.  
 
 –   Zgodnie z obowiązującym prawem w sytuacjach kryzysowych nasze Centrum jest w dyspozycji Wojewody Wielkopolskiego,  stąd też po uzgodnieniach ze starostwem wystąpiłem z odpowiednim wnioskiem do Urzędu Wojewódzkiego i otrzymałem akceptację  na takie zagospodarowanie obiektu  do czasu  zakończenia  pandemii.-
dodaje Krystian Piasecki, dyrektor CKIW OHP w Pleszewie.
 Pleszewskie Centrum Medyczne obsługuje ponad 63 tysiące mieszkańców powiatu, a każdy  z nich jest potencjalnym pacjentem placówki.
 
– Jesteśmy bardzo wdzięczni pleszewskiemu Centrum Kształcenia i Wychowania OHP za okazane wsparcie i za to, że z bazy hotelowej mogą skorzystać nasi pracownicy. Są to  lekarze, pielęgniarki czy ratownicy, którzy mieszkają na przykład poza Pleszewem, lub po prostu nie chcą wracać do domów. Chodzi głównie o to, aby  nie narażaćli swoich rodzin i  żeby zminimalizować ryzyko ewentualnego zakażenia bliskich czy też osób postronnych. – dodaje Błażej Górczyński, prezes Pleszewskiego Centrum Medycznego.
 
 Z hotelu „Pod Plantami” pleszewska służba medyczna może już korzystać od środy 1 kwietnia.
 
 
fot.CKiW OHP, PCM Pleszew
(Visited 108 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz