Amatorzy cudzego mienia o wartości 50 tysięcy złotych w rękach Policji

Policjanci z Komisariatu Policji w Wyrzysku wspólnie z pilskimi kryminalnymi zatrzymali trzech mieszkańców gminy Pobiedziska w wieku 30-40 lat. Mężczyźni 21 marca br. w Miasteczku Krajeńskim włamali się na teren przedsiębiorstwa branży energetycznej, która prowadziła prace remontowo-konserwatorskie. W sumie ukradli mienie o wartości 50 tys.złotych. Łupem włamywaczy padły m.in. specjalistyczne narzędzia elektromonterskie oraz transformator. Za popełnione przestępstwa grozi im kara do 10 lat więzienia.

Policjanci z KP Wyrzysk przyjęli zawiadomienie o włamaniu do jeden z firm znajdujących się na terenie Miasteczka Krajeńskiego. Sprawcy z terenu budowy oraz znajdujących się tam kontenerów ukradli różnego rodzaju specjalistycznego sprzętu i narzędzi oraz transformatora o wartości ponad 30 tys. zł. Pokrzywdzony oszacował łączne straty na kwotę 50 tys. złotych. Policjanci z KP Wyrzysk oraz Wydziału Kryminalnego zajęli się poszukiwaniem włamywaczy.

Funkcjonariusze po przeanalizowaniu zebranych informacji w sprawie wpadli na trop sprawców, którymi okazali się trzej mężczyźni spoza powiatu pilskiego. Wspólne działania i zebrany materiał dowodowy policjantów z KP Wyrzysk oraz Wydziału Kryminalnego KPP Piła doprowadziły do zatrzymania włamywaczy na terenie gminy Pobiedziska. Wszyscy trafili do policyjnego aresztu. Mężczyźni przyznali się do popełnionego czynu. Zdecydowana większość skradzionego mienia została odzyskana.

Za popełnione przestępstwa grozi im kara do 10 lat więzienia.

Jędrzej Panglisz/MŚ

(Visited 17 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz