Plantacja z foliowego tunelu zlikwidowana. Zatrzymany 65-letni „plantator” [ZDJĘCIA, FILM]

Zabezpieczone ponad 2 kg marihuany, krzewy konopi indyjskiej oraz zatrzymany 65-letni „plantator” to wynik pracy policjantów zwalczających przestępczość narkotykową z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. Czarnorynkowa wartości zabezpieczonych narkotyków to kwota blisko 70 tys. złotych. Podejrzany usłyszał już zarzuty.
Po raz kolejny funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu udowodnili swoją skuteczność w działaniach wymierzonych przeciwko osobom zajmującym się przestępczością narkotykową.


Praca operacyjna kryminalnych doprowadziła do ustalenia mężczyzny, który w tunelu foliowym prowadził nielegalną uprawę konopi indyjskich.

Do zatrzymania 65-letniego „plantatora” doszło 5 września br. na terenie gminy Szczytniki. Podczas przeszukania policjanci zabezpieczyli w tunelu foliowym krzewy konopi oraz donice z pozostałościami roślin. W trakcie dalszych czynności, w jednym z pomieszczeń gospodarczych, funkcjonariusze zabezpieczyli susz roślinny, który był zapakowany w woreczki strunowe, a także suszące się łodygi konopi.

Wstępne badanie testerem narkotykowym kilku próbek wykazało obecność THC, który odpowiada za działanie psychotropowe marihuany. Łącznie policjanci zabezpieczyli blisko 2,3 kg narkotyków, które trafiły do policyjnego depozytu. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonej marihuany to kwota blisko 70 tys. złotych.

W sprawie śledztwo wszczęła Prokuratura Rejonowa w Kaliszu. 65-latek usłyszał już zarzut w tej sprawie. Grozi mu kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata.Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.(Visited 769 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz