PIWO Z KULTURĄ XIII SZRENIAWSKI FESTIWAL PIWA

W Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie w niedzielę 23 czerwca odbędzie się XIII SZRENIAWSKI FESTIWAL PIWA.

23.06.2024 r.
godz. 11.00-18.00
Głównym celem przedsięwzięcia jest przedstawienie historii i tradycji spożywania piwa na ziemiach polskich oraz przybliżenie sposobu jego warzenia. Wydarzenie ma charakter edukacyjno-rekreacyjny i jest przewidziane głównie dla osób dorosłych. Zapraszamy jednak całe rodziny, ponieważ dla dzieci przygotowaliśmy dodatkowe atrakcje. Przedstawimy ponadto małe i średnie browary, funkcjonujące obecnie w Wielkopolsce, charakteryzujące się produkcją wyjątkowych i rzadko spotykanych piw.

PROGRAM IMPREZY
– ciekawostki piwne
– występ zespołu muzycznego „Twister”
– konkursy dla publiczności (m.in. zostań degustatorem piwnym)
– prezentacja piw małych i średnich browarów
– możliwość zakupu różnorodnych piw
– pokaz domowego warzenia piwa
– pokaz wyrobu precli
– zwiedzanie zabytkowej części gorzelni
– dla miłośników dawnej motoryzacji, na podwórzu folwarcznym: zabytkowe pojazdy kolekcjonerskie oraz prezentacja samochodów klubu „Stare Ale Jare”
Zachęcany do skorzystania z pociągów Kolei Wielkopolskich, które na ten dzień dla osób przyjeżdżających do naszego Muzeum przygotowały promocyjne ceny biletów.
Impreza biletowana (cennik).
Bilety można zakupić na miejscu w kasie Muzeum lub online.

www: https://muzeum-szreniawa.pl/piwo-z-kultura-xiii-szreniawski-festiwal-piwa-23-06-2024-r/

Dojazd do Muzeum:
pociąg Kolei Wielkopolskich z Dworca Głównego i przystanku Dębiec – podróż trwa ok. 20 min (przystanek Szreniawa znajduje się tuż przy Muzeum)
autobusy – 703, 705, 707 z Górczyna – dojazd do Szreniawy trwa ok. 20 minut, dotarcie do Muzeum dodatkowe 5 – 6 minut.

* Zmiana w programie!

Informujemy, że prezentacja pojazdów kolekcjonerskich klubu „Stare ale jare” została odwołana. W zamian zapraszamy na podwórze folwarczne – około godziny 12.30 odbędzie się przejazd zabytkowych Junaków!

 

 

(Visited 128 times, 1 visits today)

Leave a Reply