Pirat na motocyklu zasuwał przez Psarskie, w rejonie przejścia dla pieszych, aż 120 km/h

Policjanci śremskiej drogówki namierzyli kolejnych piratów drogowych, którzy zagrażali bezpieczeństwu na drogach. W miejscowości Psarskie, w rejonie przejścia dla pieszych, ujawnili motocyklistę, który zasuwał 120 km/h przy dopuszczalnej prędkości 50 km/h. Kompletnie nierozsądny 23-latek na 3 miesiące stracił uprawnienia do kierowania, został ukarany mandatem i 10 punktami karnymi.


Pomimo nieustannych apeli policjanci cały czas ujawniają kierowców, którzy pędzą i stwarzają zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.

W niedzielę , 25 października o godz. 11.48, w miejscowości Psarskie, w rejonie przejścia dla pieszych, na policyjny radar wpadł motocyklista, 23 – letni mieszkaniec Mosiny, który zasuwał 120 km/h przy dopuszczalnej prędkości 50 km/h.

Policjanci zatrzymali temu młodemu mężczyźnie uprawnienia do kierowania, ukarali go mandatem karnymi i 10 punktami karnymi. Tak samo zakończyły się pirackie wariacje kolejnego 23-latka, tym razem z gminy Kórnik. Ten młody kierujący, w miniony piątek 23 października, prowadząc audi jechał przez Mchy mając na liczniku 105 km/h przy dopuszczalnej 50 km/h.

Policjanci drogówki proszą o świadome i odpowiedzialne zachowania na drogach. Przypominają też o tym, że niedostosowanie prędkości do warunków ruchu jest główną przyczyną wypadków ze skutkiem śmiertelnym, do których dochodzi z winy kierujących. Bądźcie ostrożni i uważajcie na siebie!

/ Ewa Kasińska /srem.policja.gov.pl/

(Visited 48 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz