Nowy Tomyśl: Według Policji w proteście Kobiet udział wzięło 800 osób [ZDJĘCIA, FILM]

Jak informuje Naczelnik Wydziału Prewencji  KPP w Nowym Tomyślu podkom. Arkadiusz Pelc, w odpowiedzi na nasze pytania dotyczące liczby uczestników oraz sił zadysponowany na poniedziałowy Pretest Kobiet:


nawiązaniu do zapytania informuję, że szacunkowo w proteście uczestniczyło ok 800 osób. Cały protest odbył się bez incydentów, a tym samym konieczności interwencji z naszej strony. Siły i środki były adekwatne do właściwego zabezpieczenia odbywającego się protestu.

Naczelnik Wydziału Prewencji
KPP w Nowym Tomyślu
podkom. Arkadiusz Pelc  

Nowy Tomyśl: Głośny i bardzo liczny Protest Kobiet [ZDJĘCIA, FILM]

W całym kraju odbywają się protesty po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. W protestach uczestniczą tysiące osób. W poniedziałek o godzinie 19 spacer w ramach protestu odbył się również w Nowym Tomyślu.

Uczestnicy spaceru spotkali się na Placu Niepodległości skąd udali się ul. Mickiewicza na Plac Chopina,ulicą Długą, Zbąszyńską, przez osiedle Batorego i ulicę Tysiąclecia wrócili na Plac Niepodległości. Głośno skandując hasła, które towarzyszą protestom w całym kraju. Nieoficjalnie w spacerze po Nowym Tomyślu mgło wziąć udział około 2 tysięcy osób. 

Po ponad godzinnym spacerze demonstracja niezadowolona z decyzji Trybunału Konstytucyjnego rozeszła się. Zapalono znicze. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwały służby policji. 

W nowotomyskim proteście uczestniczył również Poseł Jakub Rudnicki. 

Tak dużej manifestacji w Nowym Tomyślu w ostatnim czasie z pewnością nie było. 

(Visited 3 921 times, 1 visits today)

One thought on “Nowy Tomyśl: Według Policji w proteście Kobiet udział wzięło 800 osób [ZDJĘCIA, FILM]

Dodaj komentarz