Pijani kierowcy, kolizje, ucieczki, pościgi. Pracowity świąteczny weekend policjantów KPP NOWY TOMYŚL.

Miniony weekend był bardzo pracowity dla policjantów z Nowego Tomyśla, zatrzymali sześciu nietrzeźwych kierujących, jeden z nich próbował ucieczki!

Jako pierwszy zatrzymany został 39- latek zamieszkujący powiat grodziski. Kierował on samochodem osobowym będąc w stanie po użyciu alkoholu. Badanie wykazało blisko 0,5 promila.


Kolejnym nietrzeźwym kierującym okazał się 34-letni obywatel Gruzji. Spowodował on kolizję na jednym z osiedli w Nowym Tomyślu. Podczas przeprowadzania czynności na miejscu zdarzenia okazało się, że ma prawie 2,5 promila w organizmie.

Obywatel Ukrainy kierował autem marki Mazda w miejscowości Nowy Tomyśl mając 1,9 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego pełniący służbę w miejscowości Bolewice, dokonali pomiaru prędkości poruszającego się samochodu Peugeot 208. Kierowca tego auta poruszał się z prędkością 104km/h oznacza to, że przekroczył on prędkość aż o 54. Policjanci przystąpili do zatrzymania kierującego. Jednak kierujący zlekceważył to i oddalił się w kierunku miejscowości Nowy Tomyśl. Policjanci drogówki ruszyli w pościg za kierującym. Ten jednak nie reagował, kontynuując jazdę. Na rondzie w m. Bolewicko skręcił w lewo jadąc pod prąd, następnie przejechał na czerwonym świetle przy autostradzie, powodując zagrożenie w ruchu drogowym. Po ok. 8km kierujący zaniechał dalszej ucieczki i zatrzymał się na ul. 3-go Stycznia w m. Nowym Tomyśl. Okazało się, że jest to 30- letni mieszkaniec Zielonej Góry, który pomimo zakazu kierował autem jednocześnie mając 2 promile w wydychanym powietrzu. Sprawa znajdzie swój finał w Sądzie.

Policjanci z Komisariatu w Zbąszyniu ujawnili 30-letniego obywatela Ukrainy, który kierował swoim samochodem marki Audi mając ponad 2 promile.

Następnie policjanci z Posterunku we Lwówku zatrzymali 39- latka, który kierując motorowerem znajdował się w stanie nietrzeźwości 1,5 promila.

Przypominamy, że jazda w stanie nietrzeźwości to przestępstwo. Zgodnie z zaostrzonymi przepisami, kto znajduje się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

(Visited 618 times, 2 visits today)

Dodaj komentarz