Pijane statystyki kolejnego tygodnia.

Pomimo apelu Policji, na drogach naszego powiatu kolejny raz zatrzymano kilku nietrzeźwych kierujących. Nie bądźmy obojętni. Zbliża się okres ferii zimowych.


W tym czasie dzieci zostają niejednokrotnie bez opieki, a zabawy prowadzone w rejonie dróg należą do najbardziej niebezpiecznych. Zadbajmy wspólnie, aby ten okres wypoczynku był okresem spokojnym i bezpiecznym.

30 grudnia około 22:25 Oficer Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kępnie został poinformowany o zdarzeniu drogowym w Chojęcinie. Policjanci, którzy pojechali na miejsce ustalili, że kierowca wjechał swoim samochodem do rowu. Jak się okazało 37-latek był nietrzeźwy. W wydychanym powietrzu miał ponad 3,5 promila.

31 grudnia około 16:15 policjanci Wydziału Ruchu Drogowego pojechali na drogę krajową 11, gdzie doszło do uszkodzenia wysepki wraz z znakiem wyznaczającym lewoskręt do Hanulina. Pojazd oddalił się z miejsca zdarzenia, zgubił jednak tablicę rejestracyjną. Szybko zatrzymano sprawcę. Okazało się, że 64-letni mieszkaniec powiatu kępińskiego kierował Seatem będąc nietrzeźwy. W wydychanym powietrzu miał 1,7 promila

W Nowy Rok około godziny 1:20 w Słupi pod Bralinem funkcjonariusze Posterunku Policji z Bralina zatrzymali do kontroli drogowej Citroena którego kierowca 44-letni obywatel Ukrainy w wydychanym powietrzu miał ponad 1,5 promila. Mężczyzna został zatrzymany a po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości.

3 stycznia zatrzymano 46-letnią pijaną mieszkankę gminy Baranów, która w wydychanym powietrzu miała blisko 3 promile. Kobieta kierując Renault została poszkodowana w zdarzeniu drogowym do którego doszło około godziny 17:30 w Kępnie. Odjechała jednak z miejsca zdarzenia. Sprawca kolizji, 24-latek, został ukarany mandatem karnym, kobieta zaś usłyszała zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości.

Pamiętajmy, wypadki drogowe stanowią dramaty zarówno dla bliskich osób pokrzywdzonych w wypadkach, jak również dla rodzin sprawców. Zróbmy wszystko, co w naszej mocy, aby zapobiec ludzkim nieszczęściom, spowodowanym tak wielką nieodpowiedzialnością, jaką jest kierowanie pojazdami po spożyciu alkoholu.(Visited 117 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz