Wpadł z dużą ilością marihuany. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Nawet dziesięć lat w więzieniu będzie mógł spędzić 38-letni mieszkaniec Konina, którego w poniedziałek 7 stycznia zatrzymali policjanci z „patrolówki”.  Usłyszał już zarzuty, a prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny.

Policjanci z Wydziału Patrolowo – Interwencyjnego pełnili  służbę m. in. w okolicach ulicy Gosławickiej. Około 17:25 legitymowali 38-letniego mężczyznę, który był wyraźnie niespokojny. Powód tego zdenerwowania za chwilę stał się jasny – posiadał przy sobie ponad 25 gramów marihuany. To już naprawdę dużo, nawet kodeks karny określa to jako „znaczną ilość”.

Mężczyzna trafił natychmiast do policyjnego aresztu, a dzisiaj śledczy ogłosili mu zarzuty. Dotyczyły oczywiście posiadania znacznej ilości narkotyków. 38-latek przyznał się do winy. Prokurator na wniosek policji zastosował wobec podejrzanego dozór policyjny i będzie on musiał dwa razy w tygodniu stawić się w konińskiej jednostce.

Grozi mu do 10 lat więzienia.(Visited 1 106 times, 1 visits today)

2 thoughts on “Wpadł z dużą ilością marihuany. Grozi mu do 10 lat więzienia.

 • 9 stycznia, 2019 at 8:32 am
  Permalink

  W jakim miejscu kodeks karny określa to jako „znaczną ilość”, tzn to 25g? Możecie mi wskazać tę tabelkę? Gdzie w Polsce zaczyna i kończy się nieznaczna ilość, a gdzie zaczyna się znaczna? Problem w tym, że polski ustawodawca nie określił od lat ile to znaczna ilość. 25g dla osoby uzależnionej to 2 tygodnie palenia. Czy palacz tytoniu, który wypala pół paczki dziennie (uzależniony) posiadający przy sobie 7 paczek papierosów (mniej niż jeden wagon) posiada przy sobie znaczną ilość?

  Reply
 • 9 stycznia, 2019 at 11:36 am
  Permalink

  25 gram to jest xurwa dużo?
  Pismaczyno, pierxxxxij się w ten xebelsowski łeb.

  Reply

Dodaj komentarz