Policjanci uratowali człowieka

Policjanci z nieetatowej Grupy Realizacyjnej Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu uratowali 49-latka, który chciał odebrać sobie życie. Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji funkcjonariuszy nie doszło do tragedii. Zdesperowany mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy.
W nocy z soboty na niedzielę ok. godz. 1.00 funkcjonariusze z Ogniwa Interwencyjnego Wydziału Prewencji i Profilaktyki Społecznej sierż. szt. Grzegorz Rybak oraz sierż. szt. Mateusz Strzyż, zostali zatrzymani przez przechodniów, którzy zauważyli w okolicy mostu Reformackiego przy ulicy Śródmiejskiej na rurociągu ciepłowniczym siedzącego mężczyznę. Kaliszanin miał zamiar targnąć się na własne życie.

Policjanci natychmiast zaczęli działać, aby nie doszło do tragedii, wiedzieli, że  żadne argumenty słowne nie przekonają desperata, który siedział na rurociągu wpatrzony w lustro wody. W pewnym momencie desperat podniósł ręce i wskoczył do rzeki.

Policjanci natychmiast rzucili się na ratunek mężczyźnie, schodząc po stromym brzegu, a następnie tworząc tzw. „łańcuch życia” chwycili za odzież 49-latka który zanurzał się pod  wodą i wyciągnęli go na powierzchnię.

Dzięki szybkiej i zdecydowanej interwencji policjantów nie doszło do tragedii. Na miejsce wezwana została karetka pogotowia i straż pożarna. Ostatecznie mężczyzna został przekazany pod opiekę lekarzy.(Visited 1 152 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz