Pierwszy dzień akcji PRĘDKOŚĆ – ZERO TOLERANCJI

Pierwszy dzień akcji PRĘDKOŚĆ – ZERO TOLERANCJI za nami. Policjanci podczas działań na terenie całego województwa, skontrolowali 1899 pojazdów. Za złamanie obowiązujących przepisów ponad 1100 kierowców zostało ukaranych mandatami karnymi.

Zakończył się pierwszy dzień akcji PRĘDKOŚĆ – ZERO TOLERANCJI. Od 19 marca na terenie całej Wielkopolski ponad 300 policjantów zwracało szczególną uwagę na przestrzeganie przepisów w tym zakresie przez kierowców. Podczas niedzielnych działań skontrolowano łącznie 1899 pojazdów różnego typu. Za przekroczenie prędkości zostało ukaranych 1129 kierowców. Mimo zmiany przepisów, policjanci zatrzymali 9 kierowców, którzy przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50km/h, w wyniku czego stracili prawo jazdy.

Przypominamy, że wzmożone kontrole potrwają do 24 marca br. Będą prowadzone w godzinach największego zagrożenia wypadkami. Głównym celem tych działań jest zmiana nawyków i świadomości kierowców i egzekwowanie konsekwentnego stosowania się do obowiązujących przepisów. Im więcej osób będzie poruszało się z dozwolona prędkością, tym na naszych drogach będzie bezpieczniej.

Maciej Święcichowski

(Visited 271 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz