Pierwsze lokale w ramach programu Mieszkanie Plus [ZDJĘCIA, FILM]

W Jarocinie 258 rodzin odebrało decyzję o przydziale mieszkań w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus.

Uroczystość odbyła się z udziałem wicepremiera Jarosława Gowina, ministra infrastruktury i budownictwa Andrzeja Adamczyka oraz wojewody wielkopolskiego Zbigniewa Hoffmanna.


Jarociński projekt Mieszkanie Plus realizowany jest w trzech lokalizacjach. Łącznie budowanych jest 366 mieszkań. Pierwsze rodziny do nowych budynków wprowadzą się wiosną 2018 roku.

– To największe dzieło w historii Jarocina jeśli chodzi o budownictwo czynszowe, i pewnie jedno z największych w Polsce, było możliwe tylko dzięki współpracy samorządu i rządu – powiedział burmistrz Jarocina Adam Pawlicki. Wicepremier Jarosław Gowin podkreślił, że rządowy program Mieszkanie Plus realizowany jest na terenie całej Polski. Podczas uroczystości pogratulował wszystkim mieszkańcom Jarocina, za znakomite działania i za fakt bycia liderem w skali całego kraju.

Obecny na uroczystości w Jarocinie minister Andrzej Adamczyk mówił między innymi o działaniach rządu, które mają zlikwidować deficyt mieszkaniowy w Polsce. – Dziś z perspektywy dwóch latach mogę powiedzieć z całą odpowiedzialnością, że liczymy na samorządy, bo to dzięki samorządom będziemy mogli zlikwidować ten deficyt – mówił.Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Foto: Gmina Jarocin
(Visited 142 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz