Policjanci zabezpieczyli podrobione perfumy.

Ponad 300 sztuk perfum z podrobionymi znakami towarowymi znanych marek zabezpieczyli kolscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej. Podróbki na targowisku miejskim w Kole do sprzedaży oferowali dwaj mężczyźni.


W myśl ustawy o prawie własności przemysłowej każdy „kto w celu wprowadzenia do obrotu oznacza towary podrobionym znakiem towarowym lub oznaczone takim znakiem towary wprowadza do obrotu, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2”. Taka kara grozi teraz dwóm mężczyznom, którzy w czwartek, 7 grudnia zostali zatrzymani przez kolskich policjantów Referatu dw. z Przestępczością Gospodarczą Wydziału Kryminalnego. W toku prowadzonych czynności operacyjnych, funkcjonariusze na targowisku miejskim przy ulicy Narutowicza w Kole ujawnili, że na jednym ze stoisk handlowych 25-letni obywatel Rumunii sprzedaje podrobione kosmetyki, które mają oznaczenia znanych światowych producentów. Funkcjonariusze zabezpieczyli perfumy z podrobionymi znakami towarowymi. Nie był to jedyny incydent o takim charakterze. Na tym samym targowisku, tego samego dnia mundurowi zatrzymali kolejnego mężczyznę trudniącego się identycznym procederem. Był nim 43-letni mieszkaniec powiatu kaliskiego. Policjanci zabezpieczyli łącznie ponad 300 opakowań nielegalnych perfum. Sprawców opisanego procederu czeka teraz spotkanie z wymiarem sprawiedliwości.


Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.
(Visited 557 times, 1 visits today)

One thought on “Policjanci zabezpieczyli podrobione perfumy.

  • Grudzień 12, 2017 at 12:07 pm
    Permalink

    Tych podróbek to cały kraj jest zalany. Czy to perfumy czy buty czy ubrania są w sklepach likwidować oszustów ja płacę za oryginał a nie podróbki

    Reply

Dodaj komentarz