Policjanci zabezpieczyli narkotyki i nielegalny tytoń

Leszczyńscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który w biurze swojej firmy oraz przynależących do niego pomieszczeniach posiadał marihuanę, urządzenia służące do jej uprawy oraz kilkanaście worków wypełnionych nielegalnym tytoniem. To 33-letni mieszkaniec Leszna. Grozi mu do 3 lat więzienia.


W ostatnich dniach leszczyńscy policjanci ustalili, że w pomieszczeniach należących do jednej z firm znajdujących się w centrum Leszna mogą znajdować się narkotyki. Po wejściu do biura firmy funkcjonariusze znaleźli trzy szklane słoiki z zawartością suszu roślinnego. Była to marihuana o łącznej wadze ponad 60 gramów.

Jednak podczas przeszukania pomieszczeń przynależących do biura, policjanci na strychu kamienicy znaleźli 16 worków i 7 plastikowych skrzynek wypełnionych krajanką tytoniu oraz częściowo liśćmi tytoniu. Po zważeniu okazało się, że łączna waga nielegalnego towaru wyniosła prawie 400kg. Ponadto na poddaszu mieściła się waga elektroniczna, dwie krajalnice do tytoniu, oraz materiałowy „namiot” od wewnątrz podbity aluminiową powłoką wyposażony w rurę wentylacyjną, grzejnik i oświetlenie. W jego wnętrzu znajdował się podsuszony półtora metrowy krzew marihuany.

Policjanci zatrzymali właściciela nielegalnego towaru i urządzeń. To 33-letni mieszkaniec Leszna. Mężczyzna odpowie za posiadanie marihuany i przyrządów służących do wytwarzania środków odurzających, za uprawę marihuany oraz przechowywanie tytoniu bez polskich znaków akcyzy.

Wprowadzenie nielegalnego tytoniu do obrotu naraziłoby Skarb Państwa na stratę z tytułu nieopłaconej akcyzy w kwocie blisko 300 tysięcy złotych. Mężczyźnie grozi wysoka kara grzywny i do 3 lat więzienia.


This slideshow requires JavaScript.
(Visited 278 times, 1 visits today)

Leave a Reply