Pięciu młodzieńców, w wieku od 14 do 19 lat, dla zabawy uszkodziło Fiata Brava.

Pięciu mieszkańców gminy Pleszew w wieku od 14 do 19 lat odpowie za uszkodzenie samochodu. Okazało się, że młodzi mężczyźni kopali w karoserię fiata. Właścicielka auta wyceniła straty na 2500 zł. Nieletni za swój czyn odpowie przed sądem dla nieletnich, natomiast 19-latkowi grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.


5 grudnia br. policjanci z Wydziału Kryminalnego pleszewskiej komendy zatrzymali pięciu mieszkańców gminy Pleszew, którzy dla zabawy uszkodzili samochód marki Fiat Brava. Pojazd stał na parkingu przy jednej z pleszewskich ulic.

Podczas przesłuchań dwóch 14 – latków i ich starsi koledzy w wieku 15 i 19 lat, przyznali, że uszkodzenia samochodu dokonali dwukrotnie w połowie listopada. Poprzez kopanie uszkodzili karoserię, pokrywę silnika oraz dwa lusterka zewnętrzne od pojazdu, a następnie wybili wszystkie szyby i wyrwali drążek zmiany biegów. Nie umieli wytłumaczyć dlaczego uszkadzali cudze mienie, traktowali to jako zabawę. Swoim bezmyślnym zachowaniem wyrządzili straty w wysokości 2500 zł.

Teraz ich sprawą zajmie się Sąd Rodzinny i Nieletnich, natomiast 19-latkowi grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.


Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.
(Visited 1 082 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz