Poznań: Świadczenie żłobkowe uchwalone

Rada Miasta uchwaliła świadczenie żłobkowe oraz uchwałę, zgodnie z którą do końca obecnej kadencji przygotowana ma zostać kompleksowa polityka dla ludzi młodych. Radni dokończyli tym samym obrady sesji z 5 stycznia, zerwane przez radnych PiS i PRO.


Uchwalone świadczenie żłobkowe to dopłaty dla rodziców dzieci uczęszczających do żłobków niepublicznych, które od 1 stycznia nie będą już na liście placówek wspieranych przez miasto. Dzięki uchwale dzieci nie będą narażone na zmianę placówki z powodu utraty przez nią dotacji, a jednocześnie nadal będą mogły korzystać z miejskiego wsparcia. Świadczenie w wysokości 600 zł na dziecko na każdy miesiąc będzie wypłacane maksymalnie do 31 sierpnia 2019 roku i będzie przelewane na konto placówki.

Podczas czwartkowego dokończenia sesji radni zdecydowali się także na podjęcie uchwały w sprawie przygotowania przez miasto dokumentu ustanawiającego politykę wobec młodych. Dotyczyć to ma osób z przedziału 15-29 lat. Autor uchwały radny Tomasz Wierzbicki powiedział:  – Chcę aby najważniejszym elementem tej polityki była diagnoza sytuacji młodych  w naszym mieście – wyjaśnił. Wcześniej uchwała uzyskała wsparcie Młodzieżowej Rady Miasta.

Jan Gładysiak/ biuletyn.poznan.pl(Visited 145 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz