PGA Poznań Game Arena 2021! Trwają Targi Gier i Multimediów [ZDJĘCIA, FILM]

Miłośnicy gamingu i nowych technologii ponownie spotkają się na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Tegoroczna edycja PGA odbywa się właśnie w Poznaniu, od 22 do 24 października.

Poznań Game Arena to największe i najbardziej prestiżowe targi gier komputerowych i rozrywki multimedialnej.  Wydarzenie powraca do kalendarza imprez organizowanych przez Grupę MTP po rocznej przerwie spowodowanej pandemią. Na głodnych wrażeń zwiedzających czeka jak zwykle wiele atrakcji.
Blisko 100 gier PGA to przede wszystkim gry wideo. Organizatorzy zapewniają, że podczas tegorocznej edycji targów będzie można zagrać w blisko 100 tytułów.

Oprócz gorących nowości nie brakuje również tytułów od twórców niezależnych, które pojawią się dobrze znanej Strefie Gier Indie. Do dyspozycji graczy został oddany nowoczesny sprzęt, o który zadbali partnerzy technologiczni wydarzenia – NTT oraz Genesis. O szybkie i stabilne łącza, które pozwala uniknąć lagów zatroszczyła się z kolei Inea.
Wśród tytułów, jakie czekają na zwiedzających wyróżniają się przede wszystkim produkcje studia Ubisoft. Najnowszy Far Cry 6, Assassin’s Creed Valhalla, Watch Dogs: Legion, The Crew 2, czy Tom Clancy’s The Division 2 to gry jakie będziecie mogli przetestować.  Na PGA zagracie także w wydane niedawno Back 4 Blood, czyli emocjonującą, pierwszoosobową strzelankę stworzoną przez członków zespołu twórców i programistów „Left 4 Dead”, w której trafiasz w centrum wojny z „robaczywymi”.
Oprócz tego do dyspozycji graczy zostało oddanych 10 stanowisk z bogatą ofertą Xbox Game Pass. Równie interesująco zapowiada się stoisko Movie Games, na którym zagracie w Lust from Beyond: M Edition, Fire Commander, Drug Dealer Simulator, MythBusters: the Game i Scorchlands.

Ciekawe gry znajdują się również na stoisku Fundacji Indie Games Polska, która tradycyjnie przeprowadza nabór wśród niezależnych twórców. Lista tytułów, które się tam pojawiają prezentuje się następująco:
 CITIZENS od Redkar Developments
 Follow me od REM
 Sports Manager Pro od Appcadabra
 Get Tanked! Od Limited Responsibility
 The Lightbringer od Rock Square Thunder
 Poszutex od Propaganda Studios
 Packing House od SmartLife / Roman Studio
 ClockWork od Żółty Notesik Team
 Dead World Apocalypse od 3Dizart Studio
 MechOWar od Stanisława Kucia
 The Force Bartosza Olszewskiego
 RGB Bloxy od MoloGames
 Under the Counter od Korba Games
 Keep it Cool, Man od Cyberevolver_Studios
 Powerlust od Bartłomieja Mamzera
 Project Flooded od XCVZXC
Ciekawie prezentuje się także ekspozycja od Trovo. W tej niezwykłej ciężarówce znajduje się 11 komputerów, wielka scena i jeszcze większy ekran. Na przygotowanych stoiskach do gier zagracie m. in. w Fall Guys, Back4Blood, czy Pokemon Unite. Oprócz tego będziecie mieli liczne okazje
do zgarnięcia gadżetów Trovo i innych atrakcyjnych upominków.

Organizatorzy zadbali również o gry dla najmłodszych zwiedzających. Wśród tytułów z kategorii PEGI 7 pojawiły się m. in. Minecraft, Hot
Wheels Unleashed, SpongeBob SquarePants: The Cosmic Shake, Blaze i Megamaszyny oraz przedpremierowo, Smerfy Misja Złoliść.


Gry to nie wszystko
Na grach PGA się nie kończy. Nowością na Poznań Game Arena jest obecność Wioski League of Legends, stworzona przez ekipę Project: League. W ich arsenale znajduje się wiele atrakcji nawiązujących do świata stworzonego przez Riot – smocze popiersie w naturalnej skali, proporce
walecznych frakcji Runeterry oraz elementy uposażenia czempionów. Dla tych, którzy lubią aktywną zabawę Wioska również przygotowała pokaźny zestaw konkurencji.
Podobnie jak przed dwoma laty na poznańskich targach gamingowych pojawił się Monster Energy. Na stoisku są obecne uwielbiane Monster Girls, które w wybranych godzinach rozdają koszulki firmy oraz popularni streamerzy wspierani przez Monster Energy. Na stoisku pojawił się
także Monster truck, samochód, z którym uczestnicy PGA ciągle robili sobie zdjęcia w 2019 roku. Nie zabrakuje także napojów Monster Energy dla spragnionych fanów gamingu pokonujących kilometry podczas wydarzenia. Dla osób, które chcą sprawdzić swoje umiejętności Monster
Energy przygotował także liczne konkursy.

Fanów wyścigówek i szybkich jazdy ucieszy z kolei obecność marki SIM-CENTER – największego w Polsce salonu wyścigów wirtualnych, stworzonego zarówno dla profesjonalistów jak i osób pragnących rozpocząć swoją przygodę w simracingu. Symulatory gwarantują najwyższą dawkę
wrażeń i adrenaliny z powodzeniem przenosząc sport rajdowy w wymiar wirtualny! Symulator 5DOF, który można sprawdzić podczas PGA wyróżnia się na rynku sim-race’ingowym pod względem osiągów technicznych. Zwiedzający będą mogli sprawdzić się na realistycznie odwzorowanych torach całego świata.


Co prezentują partnerzy wydarzenia?
Marki INEA, Genesis oraz NTT System przygotowały są nie tylko głównymi partnerami tegorocznej edycji targów, ale również przygotowali interesujące ekspozycje.


INEA
Po raz kolejny INEA została oficjalnym partnerem i dostawcą Internetu światłowodowego dla uczestników oraz wystawców Poznań Game Arena! Przez 3 dni w pawilonie 5 można przetestować najszybszy Internet w Polsce oraz poznać szereg innych atrakcji, które INEA przygotowała dla wszystkich odwiedzających MTP w dniach 22-24 października.
#INEAnaPGA w pigułce:
1/ Cyjanowa przyczepa INEA z leżakami i stoiskami do gry na Xbox!
2/ Konkurs #INEAnaPGA, w którym do wygrania są aż 3 bestsellerowe fotele dla graczy SENSE7 Legend.
3/ Zabawa INEA SPOT HUNTER NA PGA, w której każdego dnia do zdobycia będzie aż 20 kultowych, licencjonowanych super nagród gamingowych.
4/ Premiera najnowszego spotu INEA.
5/ Dobrzy ludzie od Internetu z usługami i giftami od INEA.

NTT System
NTT, tradycyjnie już dostarczy zestawy komputerowe NTT Game dla potrzeb organizacji imprezy. Fani komputerowej rozrywki koniecznie powinni odwiedzić stoisko NTT umiejscowione w hali nr 5,
które w tym roku przygotowane zostało pod hasłem „Graj Swoje”. Na miejscu każdy fan gamingu będzie mógł przetestować najnowsze notebooki i desktopy gamingowe HIRO® oraz NTT Game, szeroką gamę akcesoriów HIRO® stworzonych specjalnie dla wymagających graczy ale także
sprawdzić jak można wykorzystać potencjał Microsoft Gaming Pass na komputerach NTT AIO oraz jak wygląda i działa super komputer HIRO Engine V8.
Dodatkowo na stoisku polskiego producenta, dzięki współpracy z MediaMarkt, można skonfigurować i zamówić swój wymarzony komputer. Najnowsze zegarki dla sportowców zaprezentuje marka Amazfit. Nie zabraknie konkursów i mini turniejów, które poprowadzi Beniamin “Technokrata” Jursa.


Genesis
Polski producent sprzętu dla graczy, który już od 10 lat dostarcza dla Was szeroką gamę rozwiązań od podkładek i myszek, poprzez klawiatury, słuchawki aż do foteli i biurek gamingowych. Genesis jest obecny na Poznań Game Arena od samego początku i również w tym roku przygotuje dla swoich fanów sporo atrakcji i to nie byle jakich, bo 10 urodziny zobowiązują


Ciekawe wydarzenia towarzyszące

Targi to także szereg ciekawych wydarzeń towarzyszących. Nieodłącznym elementem PGA jest chociażby Cosplay Show, czyli to prestiżowa rywalizacja 25 finalistów konkursu na najlepszy strój i wcielenia się w postać z gry, filmu lub szeroko pojętej popkultury. W tym samym czasie odbędzie się również Game Industry Conference, czyli konferencja branżowa adresowana do szeroko rozumianego gamedevu.


Tegoroczną odsłonę PGA poprzedził z kolei Festiwal Gier Zaangażowanych Społecznie, którego centralnym punktem będzie Game Jam Wydarzenie jest skierowane do deweloperów gier, niezależnie od wieku i poziomu zaawansowania. Ich zadaniem będzie stworzenie gry na zadany temat w ciągu 48 godzin. Motyw przewodni Game Jamu skupia się wokół ważnych zagadnień, jakimi są środowisko naturalne i zrównoważony rozwój. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.


W trakcie samego Festiwalu można przekonać się, jak dzięki grom można zadawać pytania dotyczące przeszłości, jak można przez nie poznawać mechanizmy rządzące społeczeństwem, i co gry mogą mieć do powiedzenia w kwestiach zdrowia i choroby.
Bilety na Poznań Game Arena można nabyć wyłącznie online za pośrednictwem strony ToBilet.pl.
Więcej informacji o targach do znalezienia na:
www.gamearena.pl.


***
Grupa MTP to lider wśród organizatorów imprez wystawienniczych w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej, który poza uznanymi w świecie biznesowymi imprezami targowymi, organizuje kongresy, konferencje, wydarzenia kulturalne, sportowe, w tym megaeventy, przyciągające ponad milion gości z całego świata.
www.GrupaMTP.pl


Poznań Game Arena to największe w Polsce i tej części Europy targi gier komputerowych i rozrywki multimedialnej, organizowane zarówno dla branży jak i indywidualnych zwiedzających. PGA mają już ponad 10-letnią historię, którą zbudowaliśmy łącznie z ponad 370 000 polskimi i zagranicznymi fanami sprzętu, produkcji i multimediów gamingowych.

(Visited 368 times, 1 visits today)

Leave a Reply