Pechowy poranek na DK 32

13 czerwca 2022 r., tuż przed godz. 7:30 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Grodzisku Wlkp. wpłynęła informacja o zdarzeniu na Drodze Krajowej nr 32 za miejscowością Rostarzewo.


Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Grodzisku Wlkp. zadysponował do zdarzenia zastępy  JRG Grodzisk Wlkp., JRG Wolsztyn oraz OSP Rostarzewo.

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia zastępów z JRG Grodzisk okazało się, że doszło do najechania przez autobus na tył pojazdu osobowego. Pojazdem osobowym podróżowała kobieta z pięcioletnią córką natomiast autobusem tylko kierowca. Na miejsce zdarzenia przybył ZRM, który przebadał kobietę i dziecko.

W  czasie gdy trwały jeszcze działania, przed przejazdem kolejowym w  kierunku Wolsztyna ok. 300m  doszło do zderzenia trzech pojazdów. Samochód osobowy i dwie ciężarówki. Jedna z ciężarówek najechała na tył drugiej i zderzyła się z nadjeżdżającym pojazdem osobowym.  Kierowca ciężarówki pozostawał w kabinie pojazdu. Strażacy za pomocą sprzętu hydraulicznego wykonali dostęp. Na szczęście żadna z osób biorących udział w zdarzeniu nie odniosła obrażeń.

Opracowanie i zdjęcia: asp. sztab. Tomasz Nowaczyk – KP PSP Grodzisk Wlkp.

(Visited 60 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz