Ostatnia faza przygotowań rozpoczęta – JBL Triathlon Poznań już za 2 miesiące

Tegoroczna edycja JBL Triathlon Poznań coraz bliżej! W trzeci weekend czerwca Poznań przemierzać będą pasjonaci sportu, którzy czekają na swój start cały rok. Wszystko wskazuje, że w Poznaniu czeka nas dużo emocji połączonych z wieloma atrakcjami zarówno dla zawodników, jak i kibiców!


Zawody w sercu Wielkopolski to jedna z niewielu imprez triathlonowych w Polsce odbywających się w dużym mieście. Zawodnicy uwielbiają poznańską trasę, gdyż to właśnie w mieście przygotowują się do startu.

O miano najszybszego i najszybszej zawalczy w tym roku zarówno wielu nowych triathlonistów, dla których będzie to swego rodzaju chrzest bojowy, jak i weterani zawodów. Jednym z faworytów tegorocznej edycji jest Christopher Pietruczuk z Kołobrzegu, który w zeszłym roku z czasem 3:43:50 ukończył bieg w ścisłej czołówce. Swoich sił spróbuje on również w tegorocznym wydaniu imprezy. Dla wielu nowych entuzjastów tego sportu może to być idealna okazja do sprawdzenia swoich sił i zmierzenia się z faworytami z lat poprzednich. Kto wie, może uda im się namieszać nieco w wynikach i zająć wysokie miejsce.

Czy takie wydarzenie sportowe jest dla każdego?

Nasze zawody cieszą się co roku ogromną renomą wśród sportowców, ale także kibiców. Wiele rodzin i znajomych przychodzi oglądać zmagania swoich najbliższych w tym tytanicznym starciu z samym sobą. Zawody zawsze przyciągały naprawdę zróżnicowane grono entuzjastów. Jedni przychodzą dla czystej rywalizacji, inni dla sprawdzenia siebie i swoich możliwości, jeszcze inni są tu z powodów rekreacyjnych, żeby spokojnie ukończyć bieg. Niezależnie, do której z grup należycie – łączy nas jedno – pasja do sportu i zdrowo spędzony czas – mówi organizator zawodów z cyklu CIECH Tri Tour Wojciech Kruczyński.

Nie zapominajmy jednak o naszych pociechach! Zamiłowanie do sportu od najmłodszych lat to cudowna sprawa i dlatego, jak co roku, organizatorzy JBL Triathlon Poznań  razem z fundacją Pho3nix przygotowują specjalne zawody Pho3nix Triathlon Kids! W dziecięcym triathlonie mogą wziąć udział dzieci, które ukończyły przynajmniej 9 lat (z podziałem na kategorie wiekowe). Dla młodszych pasjonatów sportu z roczników 2015, 2016 oraz 2017 przewidziano Duathlon.

Co jednak, gdy nasza pociecha jest jeszcze młodsza, a mimo to chce wziąć czynny udział w zawodach? Żaden problem! Dla najmłodszych entuzjastów przygotowano specjalny Bieg KIDS, który  podzielono na kategorie wiekowe 2018, 2019 i 2020. Rodzice jednak nie muszą martwić się o nic. Poziom trudności jest specjalnie dopasowany do każdej kategorii wiekowej. Dla wielu może to być pierwszy start w tego typu zawodach i początek wspaniałej pasji.

Oprócz części sportowej przewidzianych jest także wiele atrakcji, z których chętnie skorzysta publiczność. Mowa o stoiskach food tracków, gdzie każdy będzie mógł zjeść coś ciepłego i smacznego. Jednym umili to kibicowanie, a innym doda energii po ukończonym biegu!

JBL Triathlon Poznań odbędzie się w trzeci weekend czerwca. Zapisy do zawodów nadal trwają, a liczbą chętnych wciąż się powiększa. Wszystkie zapisy i więcej informacji o nich pod adresem: JBL TRIATHLON POZNAŃ 2023 – 17-18 czerwca 2023 – STS-Live

Kontakt:

Albert Jankowski – a.jankowski@prelite.pl, tel. 695 394 045.

Więcej informacji na stronie http://www.poznantriathlon.com.

(Visited 82 times, 1 visits today)

Leave a Reply