ODPOWIE ZA USIŁOWANIE ZABÓJSTWA [FILM]

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Chodzieży zatrzymali mężczyznę podejrzanego o usiłowanie zabójstwa. Do zdarzenia doszło w Chodzieży. Nożownikowi grozi co najmniej 8 lat więzienia.

25 listopada br. około godziny 4.00 dyżurny Policji otrzymał informację o osobie, która awanturuje się pod jednym z lokali gastronomicznych w Chodzieży.


Skierowany na miejsce zdarzenia patrol zauważył mężczyznę, który jak się po chwili okazało, był cały zakrwawiony od kilku ran kłutych w rejonie klatki piersiowej oraz brzucha. Niezwłocznie 26-latek został przewieziony do Szpitala Powiatowego w Chodzieży, gdzie trafił niemal wprost na stół operacyjny. Jego stan był określony jako ciężki, ale stabilny.

Równolegle kryminalni przystąpili do wytypowania sprawcy usiłowania zabójstwa. Posiadali jedynie strzępy informacji, które krok po kroku weryfikowali. Dopiero sprawdzenie i powiązanie ze sobą poszczególnych danych pozwoliło na ustalenie i zatrzymanie jeszcze przed godziną 7.00 nożownika. Znaleziono przy nim 3 noże oraz zakrwawioną odzież. Nóż, którym posłużył się do popełnienia przestępstwa, był już przez niego ukryty.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił przedstawić mężczyźnie zarzut usiłowania zabójstwa. Decyzją Sądu Rejonowego w Chodzieży, podejrzany najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

(Visited 217 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz