Nie żyje rowerzysta ! – śmiertelnie potrącony przez kierowcę BMW X5

W poniedziałek w godzinach popołudniowych na drodze pomiędzy Karpickiem, a Barłożnią doszło do zdarzenia w wyniku którego śmierć poniósł 68-letni rowerzysta. Policjanci skierowani na miejsce wypadku ustalili, że na tył roweru najechał kierujący BMW mężczyzna. Jak ustalono na podstawie badania alkotestem, był trzeźwy.


27.11.2017 r. ok godz. 18:00 dyżurny wolsztyńskiej jednostki policji odebrał zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego, do którego doszło na drodze W 305 pomiędzy Karpickiem, a Barłożnią. W rejon zdarzenia skierowano policjantów Wydziałiu Ruchu Drogowego. Mundurowi po przyjeździe na miejsce zabezpieczyli je umiożliwiając działanie pozostałym służbom.

W trakcie podjętych czynności ustalono, że kierujący BMW X5 41-letni mieszkaniec powiatu grodziskiego najechał na tył jadącego w tym samym kierunku rowerzysty. Mężczyzna – 68-letni mieszkaniec powiatu wolsztyńskiego z wielonarządowymi obrażeniami przetransportowany został do wolsztyńskiego szpitala.

Policjanci przeprowadzili oględziny miejsca wypadku oraz uczestniczących w nim pojazdów. Na tej podstawie ustalono, że rower wyposażony był w elementy oświetlenia oraz elementy odblaskowe umiejscowione w przodu i z tyłu, a rowerzysta ubrany był w kamizelkę odblaskową. Policjanci zbadali również stan trzeźwości kierowcy auta. Urządzenie wskazało, że mężczyzna był trzeźwy.

Rowerzysta pomimo udzielenia mu pomocy medycznej, po kilku godzinach od zdarzenia zmarł w szpitalu.

W sprawie wsczęte zostało postepowanie przygotowawcze, które wolsztyńscy policjanci prowadzą pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wolsztynie.


Zobacz również …

 
(Visited 1 081 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz