Nowy Tomyśl: Zofia Szalczyk Przewodnicząca Sejmiku Województwa Wielkopolskiego z wizytą na ROD „Zielony Zakątek”

W minionym tygodniu nowotomyski Rodzinny Ogród Działkowy odwiedziła Zofia Szalczyk- Przewodnicząca Sejmiku Województwa Wielkopolskiego. W siedzibie zarządu ogrodu odbyło się spotkanie, w którym uczestniczyli działkowcy aktywnie działający na rzecz rozwoju jednego z najładniejszych rodzinnych ogrodów w kraju.


Spotkaniu przewodniczył Prezes ROD „Zielony Zakątek”, Przewodniczący Powiatowego Kolegium Prezesów, członek OZ PZD w Poznaniu Józef Kasprzak.

Podczas wizyty Przewodniczącej Szalczyk poruszono wiele bieżących tematów dotyczących nie tylko działkowców. Szeroko omówiono nadzwyczajną Sesję Sejmiku Województwa Wielkopolskiego zwołanej, po rozmowach również z nowotomyskimi działkowcami, przez Przewodniczącą Zofie Szalczyk. Sesja ta poświęconą była problematyce funkcjonowania rodzinnych ogrodów działkowych w regionie. Uczestnicy zapoznali się z treścią podjętej przez Sejmik Uchwały i Stanowiska, w którym zawarto najważniejsze wnioski mogące umożliwić dalszy dynamiczny rozwój działalności ogrodniczej oraz możliwość realizacji pasji działkowej przez liczną społeczność użytkowników Rodzinnych Ogrodów Działkowych.

Dyskutowano również nad możliwością pozyskiwania środków unijnych na rozwój ogrodów w nowej perspektywie budżetowej Unii Europejskiej.

Po intensywnych rozmowach w gronie działkowców Przewodnicząca Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Zofia Szalczyk spacerowało po „Zielonym Zakątku” gdzie duże zainteresowanie wzbudziła Ścieżka ekologiczna współfinansowana przez Wojewódzki Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.
Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.(Visited 222 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz