Jurek Owsiak przekaże karetkę dla szpitala w Ostrowie Wielkopolskim!

Nowoczesna karetka od WOŚP dla szpitala w Ostrowie Wielkopolskim!
 Już dziś (19 października) o godzinie 12:15 w Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Ostrowie Wielkopolskim (ul. Limanowskiego 20/22) odbędzie się uroczyste przekazanie w darze od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nowoczesnej karetki neonatologicznej.


Wartość pojazdu wraz z zabudową oraz wyposażeniem w najnowocześniejszy sprzęt medyczny (w tym zaawansowany, specjalistyczny inkubator transportowy) wynosi blisko 950 tys. złotych. Pojazd został zakupiony ze środków zebranych w trakcie zbiórki 25. Finału WOŚP.

Fundacja WOŚP przekazała do tej pory ostrowskiemu szpitalowi sprzęt medyczny o wartości 2,7 mln złotych. Urządzenia z serduszkami Orkiestry pracują m.in. na oddziale neonatologicznym (inkubatory otwarte i zamknięte, respirator oscylacyjny, aparat do nieinwazyjnego wspomagania oddychania u noworodków i inne), oraz na oddziale geriatrycznym (m.in. łóżka szpitalne, materace przeciwodleżynowe, podnośnik elektryczny, fotel kąpielowy i inne). Dary zakupione dzięki Finałom WOŚP trafiły także na oddziały laryngologiczny, pediatryczny, chirurgii dziecięcej, pomocy doraźnej, SOR czy do Pracowni Rentgenodiagnostyki.

Fundację WOŚP na uroczystości reprezentować będą Jerzy Owsiak – prezes zarządu Fundacji, oraz Lidia Niedźwiedzka-Owsiak – członek zarządu i dyrektor ds. medycznych Fundacji.
Ambulans od WOŚP dla Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, Fot. Łukasz Widziszowski / Fundacja WOŚP
Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to ciesząca się największym zaufaniem społecznym organizacja pozarządowa w Polsce. Założona została w 1993 roku i od tego czasu co roku, w drugą niedzielę stycznia, organizuje zbiórkę pieniędzy, która nazywa się Finałem WOŚP. Za zebrane środki Fundacja WOŚP kupuje i przekazuje w darze szpitalom dziecięcym w Polsce najnowocześniejszy sprzęt medyczny. Dziś sprzęt zakupiony przez WOŚP jest podstawą nowoczesnego wyposażenia wszystkich szpitali, w których leczy się dzieci w Polsce. W ciągu poprzednich 26 Finałów WOŚP Orkiestra zebrała i przekazała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 951 mln PLN.

 


(Visited 283 times, 1 visits today)

Leave a Reply