Nowy Tomyśl – „Wysyłam Tobie mój sen” Autorski recital Rafała Putza

Wysyłam Tobie mój sen

Autorski recital Rafała Putza, który miał miejsce w środowy wieczór, 22 lutego w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Nowym Tomyślu, spotkał się z bardzo ciepłym odbiorem i pozytywnymi komentarzami. Jak pokazała frekwencja, amatorów poetyckich tekstów i ciekawych rozwiązań muzycznych w naszym mieście nie brakuje.

Wykonawca krok po kroku budował artystyczne napięcie, wprowadzając publiczność w tajniki swojego wewnętrznego przekazu. Poetycki nastrój udzielił się wszystkim, a poruszające teksty, niebanalne dźwięki i energetyzujący wokal wywołały gromkie brawa. Tego wieczoru można było posłuchać najnowszych kompozycji artysty, m.in. „Bar pod widnokręgiem”, „Jeślibym”, „Myśli jak motyle” i „Ostatnie życzenie”. Osoby, które chciały dłużej pozostać w tym muzycznym klimacie, mogły nabyć płyty „Karawany Eskimosów”  i kontynuować muzyczne eksploracje już w domowym zaciszu.

Bohater środowego wieczoru Rafał Putz jest autorem tekstów i muzyki, założycielem i liderem zespołu „Karawana Eskimosów”, z którym nagrał dwie płyty: „Didaskalia” (2011r.) i „Kalejdoskop’ja” (2012r.) Wyrwany z „Karawany” występuje solowo przy akompaniamencie gitary. Wyróżniają go sugestywne, pobudzające do refleksji teksty i energetyczny przekaz.
Jest Biblioentuzjastą, skupionym wokół Nowotomyskiego Piętra Wyrazów Literackich.

 

(Visited 667 times, 1 visits today)

Leave a Reply