Nowy Tomyśl – VII Przystanek: Biblioteka! Barwy świata [ZDJĘCIA, FILM]

VII Przystanek: Biblioteka! Barwy świata

W sobotę 9 września przed Miejską i Powiatową Biblioteką Publiczną w Nowym Tomyślu zrobiło się bardzo barwnie, gwarno i wesoło. O godz. 15.00 wystartowała coroczna plenerowa impreza Przystanek:Biblioteka! Tym razem poprowadziła ona szlakiem różnych kultur, poprzez piękne Barwy Świata.Dzieci z rodzicami, a także grupy koleżeńskie mogły sprawdzić się w zabawach quizowych, intelektualnych, artystycznych, sportowych i innych.


Na wszystkich uczestników czekało pięć kulturowych Przystanków: indiański, afrykański, słowiański, dalekowschodni, skandynawski, a także Przystanek zaprzyjaźnionego z naszą biblioteką Nadleśnictwa Bolewice. Wśród dodatkowych atrakcji imprezy odbył się pokaz karate uczniów I Akademickiej Szkoły Podstawowej w Nowym Tomyślu, program grupy Mozaika pt. Dzienniki z Afryki – od Sienkiewicza do muzyki”, makijaż azjatycki wykonywany przez wizażystkę Zuzę Stankiewicz i koncert zespołu „Czarodziejska”. Ostatnim punktem wydarzenia było oczekiwane przez wszystkich losowanie atrakcyjnych nagród za uczestnictwo w konkursie głównym i rozwiązanie plebiscytu: „Skojarz tytuł książki”. W międzyczasie można było tradycyjnie skosztować bibliotekarskich wypieków na CAFE PRZYSTANKU.

Najwięcej emocji budziło losowanie cennych nagród , zwycięzców z pośród uczestników konkursów losowały dzieci , choć w jednym przypadku w rolę „sierotki” wcielił się Robert Salwowski pomysłodawca Przystanku: Biblioteka! , przez prowadzących nazwany ojcem chrzestnym imprezy. Główne nagrody wręczali m.in. starosta nowotomyski Ireneusz Kozecki , oraz Paweł Mordal zastępca burmistrza Nowego Tomyśla .


 

(Visited 441 times, 1 visits today)

Leave a Reply