Nowy Tomyśl: Uwaga na oszustów wysyłających fałszywe SMS-y !

Uwaga na oszustów wysyłających fałszywe SMS-y !

Policja apeluje o zachowanie ostrożności. Jeżeli otrzymasz wiadomość SMS z informacją o uregulowanie zaległości za usługę np. telefoniczną, w której znajduje się link do strony internetowej nie wchodź na nią.


Po kliknięciu na link zostaniesz przekierowany na fałszywą stronę, a następnie z Twojego konta zostaną pobrane wszystkie pieniądze.

Na terenie całej Polski działają oszuści, którzy wysyłają wiadomości SMS z informacją o uregulowanie zaległości za usługę wraz z linkiem do strony internetowej. Po kliknięciu na link zostajemy przekierowani na fałszywą stronę i po wpisaniu loginu i hasła nieświadomie przekazujemy te dane oszustom, którzy okradają nasze konta bankowe. Coraz więcej ludzi, także z terenu naszego powiatu padło ofiarą oszustów i straciło wszystkie oszczędności.

Dlatego policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności wprzypadku otrzymania tego typu wiadomości. Nie otwierajmy linków nieznanego pochodzenia i nie przelewajmy żadnych, nawet najmniejszych kwot, jeżeli mamy jakiekolwiek wątpliwości co do pochodzenia danej wiadomości.
Pamiętajmy aby za każdym razem przy tego typu wiadomościach sprawdzić w pierwszej kolejności stronę internetową w niej wskazaną, a także ustalmy czy faktycznie zalegamy z płatnościami.

(Visited 1 353 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz